ProfiAuto Show 2013!

Jubileuszowa, dziesiąta edycja największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce, gromadzącej co roku ponad 30 tysięcy zwiedzających, rozpoczęła się w sobotni poranek w Katowicach. Stoiska ponad 100 wystawców - przedstawicieli najważniejszych polskich i światowych marek z branży automotive oraz przestrzenie przygotowane na potrzeby pokazów i szkoleń towarzyszących targom zapełniły powierzchnię 12 000 m2, na którą złożyły się wszystkie, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne tereny katowickiego Spodka.

Do spektakularnych atrakcji pierwszego dnia targów należały pokazy stuntu motocyklowego oraz pokazy kaskaderskie, odbywające się na wolnym powietrzu począwszy od południa, aż do godzin wieczornych. Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się również pokaz ratownictwa z udziałem motocyklistów oraz służb ratowniczych. Wykwalifikowani ratownicy mieli okazję zaprezentować widzom  profesjonalny sprzęt i zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Odwiedzający targowe Centrum Ekspozycyjne mogli z bliska zobaczyć m.in. samochody takich marek, jak: Ferrari, Lamborghini, Bentley, BMW i Audi, samochody rajdowe, kultowe motocykle i inne unikalne pojazdy. Wśród wystawców znaleźli się również dealerzy samochodowi, producenci części motoryzacyjnych, akcesoriów i wyposażenia warsztatów.

W przygotowanym z myślą o pasjonatach technicznych aspektów Centrum Szkoleniowym przybliżano odwiedzającym najnowsze rozwiązania z dziedziny motoryzacji. Pierwszego dnia targów odbyły się tam m.in. szkolenia dotyczące serwisowania współczesnych układów hamulcowych, oświetlenia samochodowego oraz prezentacje produktowe.

W Centrum Rozrywkowym na Placu Honorowym przed Spodkiem, trwał całodniowy piknik wypełniony m.in. koncertami. Gwiazdą pierwszego wieczoru targów był zespół Żuki. Sporo emocji wzbudziły także towarzyszące targom wieczorne wybory ProfiAuto Supergirl,

- Jubileuszowa, dziesiąta edycja targów, jest dla nas szczególna, spodziewaliśmy się rekordowej frekwencji, dlatego program, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia targów jest napięty i zróżnicowany. Odwiedzają nas zarówno pasjonaci motoryzacji jak i całe rodziny, traktując targi jako weekendową atrakcję - mówi Olgierd Langer, prezes Profi Partners sp. z o.o., organizatora imprezy.

***

ProfiAuto Show to największa tego typu impreza w kraju, która na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń motoryzacyjnych. W 2012 roku stoiska ponad 120 wystawców odwiedziły podczas ProfiAuto Show aż 32 tysiące osób. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na poszerzenie przestrzeni ekspozycyjnej. Wystawcy, zespoły muzyczne, organizatorzy pokazów i odwiedzający zajmą powierzchnię 12 000 m2, na którą składają się zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne tereny katowickiego Spodka.

Więcej informacji oraz szczegółowa agenda ProfiAuto Show 2013 znajduje się na stronie:

www.moto-targi.pl

 

 


« powrót do listy