ProfiAuto RSMP: Rajd Żemaitija

Po dwóch nieudanych próbach rozpoczęcia sezonu ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, obostrzenia związane z pandemią zostają poluzowane. Jest więc duża szansa, że za trzecim podejściem uda się rozpocząć sezon.

Pierwotnie Rajd Żemaitija miał być trzecią rundą w sezonie, ale ze względu na przełożenie dwóch pierwszych na inne terminy, litewska runda staje się pierwszą. Co ciekawe, będzie to także pierwsza runda litewskiego cyklu.

Rajd Żemaitija z punktu widzenia polskich zawodników jest zupełnie nowym rajdem, który nie był do tej pory częścią cyklu, a dodatkowo jest rozgrywany na nawierzchni szutrowej. Biorąc pod uwagę, że ostatni raz większość polskich zawodników jeździła na szutrze w 2019 r., wydarzenie zapowiada się bardzo interesująco. Smaku dodaje także fakt, że będą to nowe trasy, na których nie można skorzystać z notatek z ubiegłego roku. Zaledwie 2 tygodnie później ProfiAuto RSMP przeniesie się na trasy Rajdu Polski, który również odbędzie się na nawierzchni szutrowej. Możemy zatem spodziewać się wielu niespodzianek – chyba jeszcze nigdy w historii nie zdarzyło się, aby dwa rajdy szutrowe otwierały sezon polskich mistrzostw. 

Litewsko-polski rajd rozpocznie się w piątek, 4 czerwca w miejscowości Kelme, gdzie dwukrotnie do pokonania będzie miejski odcinek o długości 1,6 km. W sobotę załogi przeniosą się w okolice miasta i będą miały do przejechania łącznie aż 12 odcinków specjalnych o łącznej długości niemal 110 km. Najdłuższy odcinek rajdu, liczący prawie 18 km, będzie przejeżdżany dwa razy na sam koniec, co może sprawić, że przetasowania w klasyfikacji rajdu zapadną dosłownie na ostatnich kilometrach.

infografika2.jpg

Harmonogram_ŻEMAITIJA.png


« powrót do listy