ProfiAuto Racing przyspiesza w ostatniej turze GSMP

Nadchodzący weekend to czas dużych emocji dla kibiców cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na liczącej 4540 m trasie Korczyna-Czarnorzeki rozegrane zostaną finałowe rundy zawodów. Wśród faworytów znajduje się zespół ProfiAuto Racing, dla którego ten start będzie wyjątkowy. Od przyszłego sezonu pomarańczowa ekipa zmienia bowiem dyscyplinę – z wyścigów na rajdy. Z tej okazji przygotowano niespodziankę dla wiernych kibiców.

– Ten sezon był krótki, ale intensywny. Bardzo się cieszę, że mogłem w nim wziąć udział. W przyszłym roku chcę zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Po sześciu sezonach ProfiAuto Racing zmienia dyscyplinę z wyścigów na rajdy, żeby zaznać nowych doświadczeń i emocji. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy mnie dotychczas wspierali, chciałbym się z nimi pożegnać zarówno dobrym startem, jak i drobnymi niespodziankami – mówi Michał Tochowicz.

Wszyscy kibice, którzy nadchodzący weekend odwiedzą serwis ekipy ProfiAuto Racing i będą mieli na sobie lub ze sobą jakieś pomarańczowe akcenty – świadczące o przywiązaniu do pomarańczowej ekipy – mogą liczyć na pożegnalne gadżety ProfiAuto i chwilę rozmowy z drużyną ProfiAuto Racing.

W zawodach bierze udział 60 kierowców. Michał Tochowicz wyjedzie na trasę za kierownicą Skody Fabii Kit Car S2000. Przypomnijmy – w sezonie 2019 wywalczył tytuły: wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej samochodów napędzanych na jedną oś oraz wicemistrza Polski w klasie E1-2000. Tym razem startuje w grupie 3, klasa 2B – zgodnie z nową klasyfikacją, uwzględniającą tzw. Performance Factor. Po dotychczasowych etapach GSMP 2020 znajduje się na 5. pozycji w klasyfikacji samochodów napędzanych na jedną oś oraz 3. w klasie 3A.

W Korczynie odbędzie się nie tylko rywalizacja w ramach GSMP, ale także Puchar Południa w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich oraz Mistrzostwa Słowacji w Wyścigach Górskich. Organizatorzy mistrzostw w czasie pandemii musieli wykazać się elastycznością i pokonać wiele przeszkód logistycznych. Mimo skróconego sezonu – udało się zapewnić niezapomniane emocje, zarówno kibicom, jak i zawodnikom. Rywalizację będzie można śledzić także online, na stronie www.wyniki-online.pl

Partnerami ProfiAuto Racing podczas tegorocznego sezonu GSMP są: ProfiAuto, ProfiPower, MOTO Flota, ENI, ATECH Polska oraz EvoTech.

grafika racing.jpg


« powrót do listy