ProfiAuto na IX maratonie MTB

Za nami kolejny, już IX i raczej nie ostatni Maraton MTB dookoła jeziora Miedwie. Ruszają już przygotowania do przyszłorocznej edycji. W imprezie udział wzięło 1357 zawodników, w tym 250 kobiet. Zmęczeni, ale szczęśliwi i uśmiechnięci - chociaż niejednokrotnie poobijani - uczestnicy dojeżdżający na metę byli największą nagrodą dla organizatorów, którzy włożyli mnóstwo pracy, aby impreza odbyła się w tak miłej i rodzinnej atmosferze, w pięknej scenerii amfiteatru nad jeziorem Miedwie, przy perfekcyjnie zabezpieczonej trasie przez strażaków, policjantów, naszych przyjaciół oraz ratowników medycznych na rowerach, motorach i w samochodach terenowych na całej trasie.

Do pięknej pogody, jaką nas uraczyła natura, doszły doskonałe wyniki, do których warto zaliczyć zdobycie Mistrzostwa Polski Strażaków przez Piotra Krysmana z KM PSP w Poznaniu oraz Justynę Korzeniewską z KM PSP w Gorzowie Wielkopolskim. Należy również wyróżnić zwycięzców klasyfikacji Open, wśród których najlepsza okazała się Marta Balcerzak ze Skwierzyny i Paweł Piotrowicz z Mierzyna.

Na pochwałę i gratulacje zasługują wszyscy uczestnicy tegorocznego maratonu, którzy na przemian przy pięknej pogodzie oraz w deszczu, kurzu i błocie rywalizowali, wyciskając ostatnie poty na całej trasie.

Ozdobą maratonu była obecność na trasie i podczas dekoracji Mistrza Olimpijskiego z Soczi, wielkiego człowieka i strażaka - Zbigniewa Bródki. Nie zabrakło również sławy polskiego kolarstwa, jaką jest niewątpliwie nasz przyjaciel STC Dariusz Baranowski - obecnie komentator stacji Eurosport.

Podczas dekoracji nastąpiła duża niespodzianka w postaci... 50-kilogramowego tortu w kształcie kolarza, ufundowanego dla wszystkich uczestników przez Cukiernię Nova ze Stargardu Szczecińskiego.

Głównym sponsorem imprezy było ProfiAuto - marka zrzeszająca najlepsze sklepy z auto częściami, hurtownie motoryzacyjne i serwisy samochodowe z całej Polski.

Dziękujemy i zapraszamy na następną - X już edycję imprezy.

DSC_0370.JPG

DSC_0416.JPG

DSC_0297.JPG


« powrót do listy