Pierwsze podwójne zwycięstwo

Jest się czym chwalić - mamy pierwsze podwójne zwycięstwo w wyścigu XI i XII rundy Sienna.

Podwójne zwycięstwo w Siennej

Waldek Kluza: „GSMP Sienna 2014 będzie jednym z piękniejszych wspomnień z moich dotychczasowych startów. Cały weekend kosztował nas dużo wysiłku, ale podwójne zwycięstwo, to dla mnie, całego zespołu i naszych partnerów nagroda za pracę w dwóch ostatnich sezonach.
Miniony weekend pokazał, że nasz upór i wysiłek zaczyna przynosić wymierne rezultaty.
Colt debiutując na trasie w Siennej spisywał się bardzo dobrze, nawet wtedy, gdy musiałem ratować się z poślizgu. Wiem, że w takiej samej sytuacji i przy tej prędkości Lancerem nie udałoby się już uniknąć wypadnięcia z drogi. Dzięki doskonałej trakcji Colta i refleksowi udało się całą sytuację szybko opanować. Od rana w Siennej panowała słoneczna pogoda i warunki były bardzo dobre. Niestety cała przygoda wybiła mnie z rytmu i było to widać po pierwszym podjeździe wyścigowym. Ostatni podjazd atakowaliśmy z drugiego miejsca. Tym razem wszystko już zadziałało jak należy i bardzo dobre tempo pozwoliło nam sięgnąć po pierwszą wygraną dla Colta. Rywalizacja była bardzo zacięta.
Naszego najmocniejszego konkurenta w klasie wyprzedziliśmy niewiarygodną różnicą 0,036 sekundy, co przy tych prędkościach można mierzyć centymetrami. Drugiego dnia wszyscy przygotowywali się na deszcz i prognozy się sprawdziły. Co gorsza padało, krótko ale z przerwami, co jeszcze bardziej utrudniło przygotowania do jazdy. Tak, jak wszystkim zawodnikom, nam również deszcz mocno przeszkadzał, ale zmotywowani wynikiem z soboty, staraliśmy się atakować od samego początku. Warunki były trudne, ale z każdym podjazdem czułem się coraz pewniej. Ostatecznie Sienną przypieczętowaliśmy drugim zwycięstwem. Ciężko opisać radość i satysfakcję, jaką dał nam ten wynik. Colt po raz kolejny, że jest konstrukcją z ogromnym potencjałem. Nie pozostaje nam nic innego, jak konsekwentnie pracować i rozwijać projekt. Punkty wywiezione z Siennej pozwoliły awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, więc pomimo początkowych problemów mamy o co walczyć do końca sezonu. Dziękuje za wyjątkowy weekend całemu zespołowi i wspierającym nas sponsorom: ProfiAuto, Stalco, TRW, Auto Części Valdi, Rally-Tech.pl, Kopalnia Mocy, AntyRadio, Buchti.pl. Osobne podziękowania należą się kibicom, którzy zawsze mocno mnie wspierają, ale ogromny baner i to wszystko co przygotowali tym razem było po prostu niesamowite. Właśnie takie momenty sprawiają, że już teraz nie możemy doczekać się startu w Korczynie. Do zobaczenia!"

Sieć sklepów i serwisów samochodowych ProfiAuto jest sponsorem teamu Waldka Kluzy.


« powrót do listy