Jak otworzyć warsztat samochodowy?

W dobie pandemii COVID-19 wiele osób szuka nowego pomysłu na życie i zarabianie pieniędzy. Czy założenie warsztatu samochodowego może być w dzisiejszych czasach dobrym pomysłem na przyszłość? Zdecydowanie tak! Podpowiadamy, jak to zrobić

  • Niezależne serwisy mają przyszłość – ludzie znów chcą jeździć samochodami.
  • Wzmożone zainteresowanie autami używanymi i spadek sprzedaży aut nowych, to szansa dla warsztatów niezależnych.
  • Przy zakładaniu warsztatu możesz liczyć na pomoc.
  • Współpraca ze znaną siecią zrzeszającą serwisy daje wymierne korzyści.

Już wiele lat temu pesymiści przewidywali zbliżający się wielkimi krokami koniec warsztatów niezależnych. Nowe, naszpikowane elektroniką samochody miały być nienaprawialne, a ludzie mieli masowo rezygnować z „niemodnych samochodów” i przesiadać się do komunikacji publicznej, albo do pojazdów współdzielonych w ramach carsharingu. Trwająca od kilku miesięcy na świecie epidemia koronawirusa wywróciła wszystkie te przepowiednie do góry nogami. Okazuje się, że skutkiem ubocznym epidemii jest to, że ludzie znów są coraz bardziej zainteresowani transportem indywidualnym – samochody wracają do łask, bo korzystanie z komunikacji publicznej nie dość, że jest utrudnione, to jeszcze wiąże się ze zwiększonym ryzykiem dla zdrowia.

Z racji niepewnej sytuacji ekonomicznej ludzie nie rzucili się jednak do salonów, żeby kupować nowe auta. Na całym świecie odnotowano olbrzymie spadki sprzedaży nowych samochodów, m.in. dlatego, że banki nie są aż tak chętne do udzielania kredytów, a nabywcy nie są wcale pewni swoich przyszłych zarobków. Rośnie za to zainteresowanie niedrogimi samochodami używanymi, a ci, którzy już samochody mają, planują ich dłuższe użytkowanie niż to wcześniej zakładali. To sprawia, że perspektywy dla niezależnych warsztatów samochodowych znów wyglądają obiecująco.

Czytaj więcej na portalu dobrywarsztat.pl.

Jak otworzyć warsztat samochodowy?


« powrót do listy