II Konferencja ProfiAuto

18 października br. miała miejsce kolejna, druga już odsłona Konferencji ProfiAuto. Tym razem prelegenci i ponad 150 gości (z Polski i zagranicy) spotkali się w stolicy, by w kontekście marki ProfiAuto wspólnie przeanalizować kierunki działań i pomysły na współpracę między siecią a jej Partnerami - sklepami motoryzacyjnymi, hurtowniami i serwisami samochodowymi z całej Polski.

Konferencję w hotelu Novotel Warszawa Airport oficjalnie rozpoczął Michał Tochowicz, Manager Projektu ProfiAuto. Podczas swojego wystąpienia dedykowanego Partnerom sieci skupił się na wartości dodanej projektu ProfiAuto oraz na nowym projekcie ProfiAuto Serwis, który zakłada współdziałanie Partnerów ProfiAuto z największymi i najlepszymi ich klientami - mechanikami. Dokonał też zestawienia potencjału rynków lokalnych i potencjału Partnerów ProfiAuto, bardzo interesującego z punktu widzenia partnerów sieci z wielu rejonów Polski.

Temat plusów wynikających z występowania wielu punktów pod wspólnym brandem z punktu widzenia PR-owego zaprezentował Rafał Czechowski z agencji Imago PR, która zajmuje się obsługą medialną sieci. Na uczestnikach konferencji duże wrażenie zrobiło podsumowanie roku z punktu widzenia rozpoznawalności marki ProfiAuto - działania Imago PR w roku 2014 objęły 500 publikacji w radiu, telewizji i internecie, które mogły dotrzeć do 25 000 000 osób!

Aby zapewnić trwałe utrzymanie wysokiej jakości badań osoby odpowiedzialne za diagnostykę i dopuszczanie pojazdów do ruchu powinny ustanowić system zapewniania jakości, który obejmuje proces wydawania zezwoleń na prowadzenie badań zdatności do ruchu drogowego, ich nadzoru oraz cofania, zawieszania i anulowania - mówił podczas swojego wystąpienia Leszek Turek z Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, który przybliżał wszelkie zmiany w Okręgowych Stacjach Kontroli Pojazdów, jakie nastąpiły na przestrzeni ostatnich lat.

Wystąpienie Alfreda Franke reprezentującego SDCM i FIGIEFA  skupione było na temacie telematyki w nowoczesnych samochodach oraz wynikającej z nich rewolucji na rynku części samochodowych. Tematyka, którą zainteresował uczestników Franke wynikła z decyzji Komisji Europejskiej, o tym, aby od października 2017 roku powstała na skalę europejską infrastruktura do obsługi samochodów wyposażonych w systemy telematyczne. Swoje wystąpienie zakończył bardzo odważną tezą - każdy warsztat samochodowy, w którym nie będzie dostępu do takich systemów w ciągu najbliższych lat przestanie być opłacalny i będzie musiał zostać zamknięty.

Fotios Katsardis, Prezes Stowarzyszenia Temot International w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie zobrazował globalną sytuację na rynku aftermarketowym auto części. Doradzał Partnerom ProfiAuto, by mieli odwagę wyjść poza przyjęte standardy i chcieli się zmieniać na korzyść swoją i klientów, bo jak nauczyła nas nie tylko branża motoryzacyjna, ale i inne gałęzie przemysłu - w dzisiejszych czasach trzeba wyprzedzać i przewidywać sytuację na rynku, aby nie zostawać w tyle za konkurencją. Odpowiednio przygotowani, z dobrymi inwestycjami i odpowiednimi partnerami możemy zdziałać bardzo wiele - mówił Fotios Katsardis - bo aktualne możliwości na rynku części zamiennych nigdy nie były bardziej sprzyjające rozwojowi.

Konferencję podsumował Piotr Tochowicz, Prezes Zarządu firmy Moto-Profil. Dziękując wszystkim prelegentom, Partnerom sieci ProfiAuto i Przyjaciołom firmy, podkreślał, że Zawsze trzeba mieć oczy dookoła głowy, szeroko otwarte, na informacje, oraz  na nowości. Nie bać się wyzwań, nie bać się dobrej współpracy! Tak dobrej, jak ta, która dzięki zaangażowaniu z dwóch stron, rozwija się w ProfiAuto.


« powrót do listy