Akcja darmowego sprawdzania stanu technicznego samochodów - Katowice

11 października, na terenie parkingu przy supermarkecie Leclerc w Katowicach-Ochojcu zorganizowana została bezpłatna akcja skierowana do katowickich kierowców.

Organizatorami wydarzenia byli: marka ProfiAuto oraz hurtownia motoryzacyjna Abak Moto, oferująca autoczęści renomowanych dostawców. Poprzez tę akcję, kolejny raz przyczyniliśmy się do podniesienia świadomości katowickich kierowców w kwestii bieżącej kontroli sprawności samochodu.

Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość sprawdzenia stanu ogumienia, wycieraczek, szyb, ustawienia świateł, zawieszenia oraz akumulatorów, co przed nadchodzącym sezonem zimowym jest bardzo ważne. Każdy kierowca po badaniu otrzymał zestawienie obrazujące stan techniczny samochodu a także zestaw upominków firmowych sieci ProfiAuto.

Ponadto wszystkie dzieci, które w godzinach trwania akcji pojawiły się w supermarkecie, nagrodzono praktycznymi upominkami w postaci odblasków oraz edukacyjnych książeczek.
80% samochodów sprawdzonych przez specjalistów sieci ProfiAuto było w dobrym stanie technicznym, pozostałe 20% miało jednak większe usterki i wymagało inwestycji w części samochodowe. Organizatorzy radzili takim kierowcom, by udali się do sprawdzonego warsztatu samochodowego na Śląsku. Zły stan techniczny pojazdu od lat wymieniany jest w zestawieniach statystycznych jako przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych w naszym kraju.

plakat_-_abak_-_pit_stop1.jpg


« powrót do listy