4x4 Trial Jaworzno runda ProfiAuto

Trial samochodów terenowych to zawody, które w Polsce dopiero zaczynają być popularne. Wzorem EuroTrialu rywalizacja polega na przejechaniu rozplanowanych w trudnym terenie bramek w ustalonej kolejności, w jak najkrótszym czasie, w ramach wyznaczonego limitu czasowego. Ponieważ trial to dyscyplina wybitnie techniczna każdej z załóg za szereg uchybień nalicza się punkty karne (dotknięcie słupka, dotknięcie taśmy, itd.). Trial samochodów terenowych to zawody, które w Polsce dopiero zaczynają być popularne. Wzorem EuroTrialu rywalizacja polega na przejechaniu rozplanowanych w trudnym terenie bramek w ustalonej kolejności, w jak najkrótszym czasie, w ramach wyznaczonego limitu czasowego. Ponieważ trial to dyscyplina wybitnie techniczna każdej z załóg za szereg uchybień nalicza się punkty karne (dotknięcie słupka, dotknięcie taśmy, itd.).


Zdaniem kibiców odwiedzających poprzednie rundy trial jest bardziej ciekawy niż klasyczne rajdy przeprawowe. Podczas 4x4 Trial Jaworzno 2009 runda ProfiAuto w tym samym czasie będzie rozgrywanych 5 prób sportowych, więc każdy z kibiców może oglądać i dopingować zawodników na przez siebie wybranej próbie. Próby zostaną wytyczone w każda w innym terenie i o różnym stopniu trudności. Dodatkowo, żeby uatrakcyjnić zawody wprowadzono podział na klasy, co umożliwia również start załogom w całkowicie seryjnych samochodach.

 

Obecnie Organizatorzy mają zapełnioną listę startową nie braknie więc emocji podczas startu zawodników zarówno w klasie samochodów oryginalnych jak i podczas przejazdów pojazdów o czasem dużym stopniu modyfikacji. Podczas poprzednich rund najwięcej kibiców podziwiało efektowną jazdę pojazdów w klasie M, a więc specjalnie przygotowanych do zmagań z terenem.

 

Atutem zawodów jest także sceneria, w której będą rozgrywane zmagania sportowe - teren nieczynnego kamieniołomu w Jaworznie-Pieczyskach gwarantuje swobodę poruszania się kibiców, ładne widoki oraz dużo miejsc parkingowych. Organizatorzy zapewniają, że sam dojazd będzie właściwie oznakowany i każdy z kibiców bez problemu dotrze na miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy 4x4 Trial Jaworzno runda ProfiAuto w dziale Galeria!


« powrót do listy