Warsaw Motor Show 2018

16-18 listopada 2018
Aleja Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn
Wydarzenie archiwalne

Wyścigowe stoisko ProfiAuto podczas Warsaw Motor Show

Pojazdy startujące w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, utytułowani piloci rajdowi i nowoczesny multimedialny skaner samochodowy pojawią się na stoisku ProfiAuto (pawilon D2, stoisko 8) w trakcie Warsaw Motor Show 2018 (16-18 listopada).


Podczas największych w centralnej Polsce targów motoryzacyjnych sieć ProfiAuto pokaże odwiedzającym świat motorsportu i najświeższe, branżowe trendy.


Aktywne działania w motorsporcie są wyjątkowo bliskie marce ProfiAuto. Mamy za sobą intensywny i udany sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na stoisku podczas Warsaw Motor Show zaprezentujemy przede wszystkim wyścigowe samochody i fantastyczną, pełną pasji atmosferę, która towarzyszy nam podczas startów – mówi Michał Tochowicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju ProfiAuto.


Na stoisko marki wjedzie m.in. Peugeot 106 Maxi – jedyny tego typu samochód w Polsce, biorący udział w cyklu GSMP. W poszukiwaniu jak najlżejszej konstrukcji większość metalowych elementów karoserii zastąpiono komponentami z karbonu, kewlaru oraz włókna szklanego. Pojazd przyspiesza do 100 km/h poniżej 5 sekund, a jego moc oscyluje w granicach 240 koni mechanicznych. Za kierownicą Peugeota 106 Maxi Michał Tochowicz zdobył w tym roku tytuł II Wicemistrza Polski w GSMP w klasie EI-2000. Kolejną ciekawostką będzie Toyota Starlet GT Turbo – jedyny taki model w kraju w wersji z turbosprężarką startujący w wyścigach górskich, dostępny jedynie na rynku japońskim. To pojazd, który w ciągu całego sezonu GSMP 2018 mocno ewoluował technicznie. Z silnika o pojemności 1331 ccm, dzięki doładowaniu, osiągnięto przybliżoną moc 250 koni mechanicznych. Ten model także ma za sobą owocny sezon – Łukasz Kopiec osiągnął w nim tytuł Wicemistrza Polski GSMP 2018 w klasie EI+2000/4x2. Inne pojazdy, które będzie można zobaczyć z bliska na stoisku ProfiAuto, to Subaru Impreza WRX Sti (pilotowany na co dzień przez Macieja Wisławskiego i wykorzystywany do szkolenia mechaników ProfiAuto Serwis), Honda Civic Type R Fn2 (samochód rajdowy w specyfikacji N grupowej) oraz – jako ciekawostka – serwisowy Peugeot Boxer, czyli mobilne biuro i warsztat wykorzystywany do serwisowania samochodów wyścigowych i rajdowych.


W strefie ProfiAuto na pytania związane z motorsportem będą odpowiadać Szymon Zmarlak i Bartosz Rabsztyn. Zmarlak to pilot, który ma za sobą 32 starty w Rajdowym Pucharze Polski, Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i w Mistrzostwach Czech oraz m.in. zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdu Kormoran. Rabsztyn jest pilotem i mechanikiem rajdowym. Startował ponad 20 razy w Rajdowym Pucharze Polski oraz innych cyklach PZM. Ma na koncie m.in. zwycięstwo w Barbórce Warszawskiej w 2017 r. w Klasyfikacji Generalnej Samochodów Historycznych (Peugeot 205 GTI) i wygranie OS Karowa w klasie L2.


Świat motorsportu to nie wszystko – w tym roku podczas targów marka pokaże odwiedzającym także interaktywny skaner, czyli nowoczesne urządzenie, które może w przyszłości zrewolucjonizować branżę. Sprzęt wyposażony jest w innowacyjną instalację multimedialną i ekrany umożliwiające użytkownikom wgląd w to, jakie części znajdują się w samochodzie. Służy do prześwietlania pojazdów i podaje informacje m.in. na temat producentów części oraz eksploatacji poszczególnych elementów.


W ubiegłym roku organizatorzy targów przyznali ProfiAuto nagrodę za najlepsze stoisko w kategorii „Motorsport i Części Zamienne”.


Targi Warsaw Motor Show odbędą się w dniach 16-18 listopada 2018. Marka ProfiAuto dostępna będzie na stoisku 8 w pawilonie D2.

Warsaw Motor Show 2018

Lokalizacja wydarzenia