Profesjonalne sklepy i serwisy samochodowe

Wybierz język
Menu

Winter is coming...

W dniach 18 – 19 stycznia 2016 roku w Chorzowie, w siedzibie Moto-Profil właściciela marki ProfiAuto  odbędzie się Dev’s Kitchen, 24-godzinny maraton tworzenia prototypu innowacyjnego produktu, oparty na idei hackathonu. „Pod nóż” pójdą problemy związane z akumulatorami, szczególnie dokuczliwe w sezonie zimowym.

Uczestnicy edycji The Winter is coming maratonu Dev’s Kitchen,którzy pojawią się w siedzibie Moto-Profil, to studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Skupią się na problemie niespodziewanie rozładowujących się akumulatorów. Ich zadaniem będzie „zaserwowanie” rozwiązania, które w oparciu o ideę IoT (Internet of Things) i chmurę obliczeniową będzie w stanie przewidzieć potencjalne kłopoty z porannym rozruchem, odpowiednio wcześniej powiadomić o nich kierowcę, a także zaproponować dopasowaną usługę serwisową (świadczoną rzecz jasna przez jedynie słuszny, pomarańczowy warsztat).

Maraton Dev’s Kitchen czerpie inspiracje z popularnej ostatnio formuły hackathonu. Odwrócone zostały w nim jednak proporcje związane z zasobami ludzkimi. W tradycyjnej formule dziesiątki lub setki uczestników pracują nad rozwiązaniem problemu, aby finalnie poddać się ocenie kilkuosobowego jury. Podczas Dev’s Kitchen w siedzibie Moto-Profil, w celu osiągnięcia wyznaczonego celu ramię w ramię działać będzie pięciu uczestników, wspieranych przez siedmioosobową, doświadczoną załogę Moto-Profil i ProfiAuto.

Wszystko po to, aby opracować „przepis” na to, jak w ciągu jednej doby doprowadzić swój projekt do etapu tzw. proof of concept i zaprezentować go światu. Proof of concept oraz stworzenie modelu biznesowego to jedne z pierwszych kroków dla każdego start-up’u. Na ich podstawie powstają rozwiązania, czyli dowody na słuszność i wykonalność. To etap niezbędny dla w dalszego procesu prezentacji przed przyszłymi klientami.

W rezultacie The winter is coming, ekipa Dev's Kitchen ma udowodnić, że 24 godziny to wystarczający czas na to, by „wysmażyć” prototyp potencjalnego produktu. Przebieg wydarzenia zostanie udokumentowany, a spostrzeżenia mentorów i załogi posłużą do stworzenia bazy wiedzy, niezbędnej do realizacji podobnych projektów przez kolejne zespoły.  
Partnerem akcji jest VARTA - producent akumulatorów.

10271354_1526435814350837_4380196315969884108_o.jpg


« powrót do listy