Blacharnia i lakiernia Krzyżanowice

Usługi blacharsko-lakiernicze to wszelkiego rodzaju działania, których celem jest przywrócenie pojazdowi pierwotnego stanu i wyglądu. Naprawy blacharskie i lakiernicze są niezbędne w przypadku uszkodzeń powstałych na skutek wypadków drogowych lub postępu korozji. Działania blacharskie wykonywane przez warsztaty samochodowe ProfiAuto w mieście Krzyżanowice obejmują naprawę wgnieceń, prostowanie i regenerację części nadwozia. Najczęstszą przyczyną napraw blacharskich są problemy z karoserią samochodową.

Blacharz i lakiernik samochodowy Krzyżanowice

Naprawy blacharskie są zazwyczaj dużo tańsze niż wymiana uszkodzonych elementów na nowe. Podczas prostowania wgnieceń kluczowe znaczenie ma wytrzymałość metalu na rozciąganie oraz jego sprężystość i możliwości plastyczne. Dzięki temu możliwe jest usunięcie wszystkich wgnieceń i załamań. Usuwanie wgnieceń w karoserii odbywa się za pomocą wypychania od wewnątrz lub poprzez wyciąganie z zewnątrz.

Zakres usług serwisu blacharskiego

Zakres usług blacharskich jest bardzo szeroki i możemy do niego zaliczyć m.in. naprawę ognisk korozji, drobne poprawki kosmetyczne czy naprawy powypadkowe dużych fragmentów nadwozia. Standardowy zakres usług realizowany przez serwis blacharsko-lakierniczy w mieśćieKrzyżanowice obejmuje: prostowanie blachy auta, wygładzenie lub położenie lakieru lub usunięciu trudnych zanieczyszczeń. Warsztaty ProfiAuto Krzyżanowice prowadzą również okresowe przeglądy stanu karoserii, które mogą w przyszłości ograniczyć koszty potencjalnych napraw blachy lub lakieru

Nawet najdrobniejsze naprawy blacharskie należy wykonywać możliwie jak najszybciej, ponieważ wszelkie uszkodzenia, odkształcenia czy też korozja karoserii mogą prowadzić do poważniejszych awarii. Serwis blacharski lakierniczy Krzyżanowice realizuje usługi zgodnie ze standardami narzuconymi przez producentów i z dbałością o każdy szczegół.

Blacharnia i lakiernia najbliżej Ciebie

Diagnoza uszkodzeń

Przed rozpoczęciem napraw blacharskich konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej oceny powstałych uszkodzeń. Diagnozie podlega skala uszkodzenia oraz funkcja elementu w strukturze pojazdu. Przeprowadzenie analizy pomaga w doborze najskuteczniejszej metody naprawczej. Zdarza się, że drobne uszkodzenia można usunąć bez ingerencji w powłokę lakierniczą. Z reguły jednak naprawiany element musi zostać ponownie lakierowany.

Wymiana elementów karoserii

Elementy struktury samochodu wykonane ze stali o podwyższonej wytrzymałości oraz stopów metali lekkich w razie uszkodzenia podlegają konieczności wymiany. Obowiązkowo wymienia się części, które odpowiadają za pochłanianie energii uszkodzeni. Niewskazane jest również podgrzewanie blach o podwyższonej wytrzymałości podczas obróbki (np.maska, drzwi, słupki). Może to doprowadzić do utraty właściwości tych elementów.

Blacharnia i lakiernia najbliżej Ciebie

Profesjonalne lakierowanie samochodów

Blacharz Krzyżanowice

Lakierowanie samochodów jest procesem wieloetapowym i wymaga ogromnej dokładności i dużej wiedzy lakiernika. W przeciwnym razie efekt może nie być satysfakcjonujący. Pierwszym etapem lakierowania samochodu jest przygotowanie karoserii do malowania, następnie konieczne jest jej oczyszczenie i odtłuszczenie oraz nałożenie podkładu. Dopiero po wykonaniu tych czynności możliwe jest nałożenie lakieru bazowego i zabezpieczającego.

Usługi blacharsko-lakiernicze w warsztatach ProfiAuto Krzyżanowice

Serwisy samochodowe oferujące usługi blacharsko-lakiernicze powinny być wyposażone we wszystkie niezbędne maszyny i narzędzia do profilowania i kształtowania blachy oraz do przywracania oryginalnej struktury powłoki lakierniczej. Urządzenia muszą umożliwiać precyzyjną pracę, tak aby nie uszkodziły dodatkowo karoserii, a jednocześnie zagwarantowały szybki i trwały efekt. Usługi blacharsko-lakiernicze powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych blacharzy i lakierników, którzy dbają, by wszystkie uszkodzenia i usterki karoserii zostały usunięte. Oddając samochód do warsztatów ProfiAuto Krzyżanowice, masz pewność, że naprawy blacharsko-lakiernicze zostaną przeprowadzone w profesjonalny sposób.

Blacharnia i lakiernia najbliżej Ciebie

Najczęściej zadawane pytania


 1. Co wchodzi w zakres napraw blacharskich?

  W zakres napraw blacharskich oferowanych przez warsztaty ProfiAuto wchodzi:

  • Przywracanie geometrii nadwozia samochodów, które uległy uszkodzeniom w wyniku zderzeń, dachowaniu itp.
  • prostowanie, dopasowywanie i spawanie metalowych elementów nadwozia
  • usuwanie niewielkich wgnieceń i zarysowań na karoserii,
  • wymiana podłużnic,
  • wymiana lub remont dachu, maski, drzwi, bagażnika
  • wymiana progów, błotników i zderzaków,
  • zgrzewanie plastikowych elementów,
  • polerowanie i przygotowanie lakieru do malowania,
  • pokrycie lakieru warstwą ochronną.
 2. Ile czasu powinna trwać naprawa małego uszkodzenia na karoserii?

  Czas potrzebny na naprawy blacharskie uzależniony jest typu uszkodzenia i aktualnego obłożenia warsztatu ProfiAuto. Drobne uszkodzenia karoserii mogą być naprawione w ciągu kilku godzin. Naszych klientów zachęcamy do wcześniejszego kontaktu z wybranym warsztatem ProfiAuto Krzyżanowice w celu umówienia się na realizację usługi. Pojawienie się tego typu uszkodzeń nie wpływa na sprawność samochodu, ale może się być przyczyną poważniejszych i bardziej złożonych problemów. Z tego powodu ważne jest, by samochód trafił do warsztatu ProfiAuto Krzyżanowice

 3. Czy wgniecenia po gradobiciu można usunąć?

  Możliwość usunięcia wgnieceń po gradobiciu uzależniona jest od stopnia uszkodzenia karoserii samochodu. Naprawa wgnieceń po drobnym gradobiciu nie powinna stanowić problemu. Mocno uszkodzona karoseria wymaga fachowych działań blacharskich, często również dodatkowego lakierowania. W przypadku pojawienia się uszkodzeń pojazdu po gradobiciu warto skorzystać z pomocy mechaników z warsztatów ProfiAuto Krzyżanowice.

 4. Czy warto dokonywać napraw blacharskich na własną rękę?

  Do wykonywania napraw blacharskich konieczny jest dostęp do specjalistycznych urządzeń i materiałów. Dodatkowo wymagana jest odpowiednia wiedza i precyzyjnych umiejętności Samodzielna naprawa uszkodzeń karoserii często kończy się pogłębieniem uszkodzenia, dlatego prace związane z naprawami blacharskimi najlepiej zlecić profesjonalistom z ProfiAuto Krzyżanowice.

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Bartniczka, Bełchatów, Bełsznica, Biała Podlaska, Bierutów, Biskupice, Brodnica, Bytom, Cekcyn, Chełmża, Chłopice, Chorzów, Czarna Dąbrówka, Czarny Dunajec, Czerniejewo, Częstochowa, Dąbrowa, Dębowa Łąka, Dobrodzień, Doły, Dywity, Ełk, Gaworzyce, Giżycko, Gliwice, Głuszyca, Gniezno, Gnieżdżewo, Goczałkowice-Zdrój, Gorlice, Gorzkowice, Gorzów Wielkopolski, Góra, Górzno, Grabiny-Zameczek, Grabów Nad Prosną, Gralewo, Gwoździany, Isep, Jaksice, Jastrzębia Góra, Jastrzębie-Zdrój, Jawor, Jurków, Kamieniec Wrocławski, Karbowo, Karniewo, Katowice, Kępa Bogumiłowicka, Kielce, Kleszczów, Kostrzyn Wielkopolski, Koszalin, Kraków, Krynica Morska, Krzyżanowice, Kuklin, Legionowo, Librantowa, Limanowa, Lipnica, Lubenia, Lubliniec, Luzino, Łęgowo, Łódź, Łuszczanowice-Kolonia, Maków Mazowiecki, Małki, Międzychód, Międzyrzecz, Mikołów, Muszyna, Mysłowice, Nisko, Nowa Wieś Ełcka, Nowe Krąplewice, Nowy Targ, Nysa, Oleśnica, Oliszki, Olsztyn, Orzesze, Oświęcim, Pabianice, Perzanowo, Piekary Śląskie, Pieńsk, Płock, Poddębice, Przeworsk, Kołczygłowy, Radwanice, Radzionków, Rzuchów, Siedleczek, Siemianowice Śląskie, Siennica, Skarżysko-Kamienna, Skwierzyna, Sobolewo, Sokolniki , Stargard, Stopnica, Syców, Świercze, Świętochłowice, Tarnobrzeg, Tarnowskie Góry, Tłuczewo, Trzemeszno, Tupadły, Turza Śląska, Turze, Twardawa, Twardogóra, Tychy, Tymbark, Uciechowice, Wadąg, Warszawa, Warszawa-Ursynów, Warszewice, Wąbrzeźno, Wichulec, Wiele, Wrocław, Wszechświęte, Wysokie Mazowieckie, Zabrze, Zabrzeg, Zacharzyce, Zaczernie, Zakrzewo, Zebrzydowice, Zielonki, Złotów, Żukowo.