Profesjonalne sklepy i serwisy samochodowe

Składamy się z najlepszych części

Serwisy samochodów hybrydowych

Z roku na rok w Polsce rośnie liczba samochodów z napędem hybrydowym. Na naszych drogach przybywa nie tylko nowych hybryd, ale również tych kilkuletnich, których już nie obejmują naprawy gwarancyjne. Jeśli szukasz tańszej alternatywy niż ASO, zapraszamy do serwisów ProfiAuto specjalizujących się w naprawach samochodów hybrydowych.

Sieć warsztatów ProfiAuto, które oferują serwis samochodów hybrydowych ciągle się rozrasta.
Wybierz jeden z niezależnych warsztatów, który posiada odpowiedni sprzęt i wiedzę, aby serwisować hybrydy:


ProfiAuto Serwisy samochodowe - Serwisy samochodów hybrydowych

Samochody o napędzie hybrydowym są już na rynku ogólnodostępne od 21 lat. A ich popularność znacząco wzrasta. Największą barierą powstrzymującą potencjalnych klientów do zakupu hybrydy to wciąż problematyczne, drogie i ciężko dostępne serwisowanie. Co okazuje się nie do końca pokrywać z rzeczywistością. Koszty napraw samochodów hybrydowych faktycznie są wyższe, jednak trzeba brać pod uwagę częstotliwość usterek, które zdarzają się stosunkowo rzadko. Ponadto przegląd samochodu z napędem hybrydowym jest zazwyczaj znacznie tańszy, aniżeli samochód z silnikiem spalinowym. Spowodowane jest to brakiem takich podzespołów takich jak pasek klinowy, sprzęgło cierne, alternator i rozrusznik, które znajdują się w pojazdach spalinowych i zużywają się podczas eksploatacji.

Naprawa samochodów hybrydowych

Serwisy, które zajmują się samochodami hybrydowymi muszą być zaopatrzone w specjalne, często kosztowne, wyposażenie oraz mieć odpowiednio wykwalifikowaną kadrę mechaników. Tacy pracownicy przechodzą szkolenia i posiadają uprawnienia SEP do 1 kV. Wraz ze wzrostem popularności i sprzedaży pojazdów hybrydowych, zwłaszcza w ostatnich latach, sprawia, że często tacy klienci, zwłaszcza samochodów nie objętych już gwarancją, poszukują znacznie tańszych możliwości serwisowania, aniżeli serwisy ASO. To się przekłada na zauważalny rozwój warsztatów samochodowych, które zaczynają zajmować się również samochodami o napędzie hybrydowym. Obecną sytuację bardzo dobrze przedstawia wypowiedź koordynatora sieci ProfiAuto:

Rozwój rynku w kierunku obsługi samochodów hybrydowych sprawia, że serwisy niezależne muszą dostosować się do panującego trendu. Pomimo, że Polacy póki co podchodzą do tego zagadnienia z dystansem, to jednak jest to część motoryzacyjnej przyszłości, a naszym zadaniem jest maksymalne spełnianie potrzeb klientów, także tych, który przyjeżdżają do warsztatów ProfiAuto Serwis samochodami hybrydowymi. Pracujemy nad stałym rozwojem sieci w tym kierunku
- mówi Mariusz Maksym, koordynator sieci ProfiAuto.