Przyjacielu mój, na czerwonym STÓJ!

Dwa wesołe autka - inne niż wszystkie, bo umieją mówić i są bardzo przyjacielskie - uczą Anię i Marka, którzy zostali niedawno sąsiadami zasad bezpiecznego zachowania się na jezdni. Historię napisaną przez Izabelę Mikrut przeplatają wesołe wierszyki - także jej autorstwa - połączone w jedną całość z ilustracjami Emilii Pruchnickiej. Dzieci mogą też dzięki bajeczkom poznać bliżej świat motoryzacji i dowiedzieć się jak duży wpływ na bezpieczeństwo ma stan techniczny samochodu. Bohaterowie bajek, m.in: rak, tygrys, zebra i świnka wyjaśniają dzieciom np. dlaczego tłumik w aucie nie powinien warczeć, czemu poduszka powietrzna nie jest wypełniona pierzem i po co w samochodzie są błotniki. 
"ZEBRO zanim ruszysz w trasy, przypominam: ZAPNIJ PASY!" - przypomina autorka w jednej z książeczek. 
- Bo najważniejszym celem, jaki sobie postawiliśmy tworząc to nietypowe wydawnictwo, jest przekazanie dzieciom w zabawny i prosty sposób tego, jak duży wpływ na bezpieczeństwo ich i ich rodziny ma sprawny samochód oraz jak bezpiecznie zachowywać się w aucie i na drodze - tłumaczy Łukasz Kopiec z ProfiAuto.pl. 
Trzy książeczki, które zostały dotychczas wydane będą dostępne w bezpośredniej sprzedaży we wszystkich punktach sieci ProfiAuto.pl. Sieć zamierza też dystrybuować je przy okazji imprez motoryzacyjnych, a także akcji "Bezpieczny Maluch" prowadzonej przez Wydział Prewencji KMP w Katowicach, straż pożarną i GOPR. Sieć od kilku lat wspiera ten projekt prewencyjny, w czasie którego dzieci z katowickich przedszkoli w trakcie zabawy dowiadują się m.in., jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, wypoczywać w górach i nad wodą, jak zachować się w czasie pożaru i jak udzielić pierwszej pomocy.

 

Wierszyk z 3. części "Bajek na 4 koła":

Przyjacielu mój,

na czerwonym STÓJ!
a gdy światło jest zielone, 
wtedy idź na drugą stronę
przyjacielu mój.

Przykładowe strony książeczek:
https://picasaweb.google.com/102379736070279750439/BajkiNa4KoAProfiAuto?authuser=0&feat=directlink

Biuro prasowe ProfiAuto.pl
Jarosław Orzeł 
tel.:  721 181 915
Wszystkie wypowiedzi zawarte w tekście są autoryzowane. Zarówno one, jak i cała treść, pozostają do dyspozycji redakcji.


« powrót do listy