Handel „zakazanymi” częściami kwitnie, a pandemia pogłębiła problem Handel „zakazanymi” częściami kwitnie, a pandemia pogłębiła problem

Wystarczy otworzyć jedną z popularnych platform sprzedaży online, wpisać: „poduszka powietrzna”, „klocki hamulcowe” czy „tłumik” i oznaczyć opcję „używane”, a pojawi nam się co najmniej kilka tysięcy ofert sprzedaży. – Montaż takich części jest nielegalny i bardzo niebezpieczny. Trzeba o tym przypominać, szczególnie w czasie pandemii, kiedy handel online kwitnie – przestrzegają eksperci największej w Polsce sieci warsztatów niezależnych ProfiAuto Serwis.
więcej

Najczęstsze awarie silników benzynowych Najczęstsze awarie silników benzynowych

Uznaje się, że silnik benzynowy zdecydowanie rzadziej ulega awariom niż jego wysokoprężne odpowiedniki. Jest w tym sporo racji, ale nie oznacza to, że jest on całkowicie niezawodny. Jakie więc są najczęstsze awarie silników benzynowych? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do czytania!
więcej

Wiele barw motoryzacji w kalendarzu ProfiAuto na 2021 rok Wiele barw motoryzacji w kalendarzu ProfiAuto na 2021 rok

Części zamienne, piękne kobiety, artystyczna zabawa grafiką i kolorem. Już wkrótce do partnerów, współpracowników oraz fanów marki ProfiAuto trafi kalendarz 2021. Każdego roku marka zaskakuje oryginalnymi, nowoczesnymi pomysłami. Tym razem efekt ten osiągnięto koncentrując się za każdym razem na wybranej, wyrazistej barwie.
więcej

ProfiPower w rajdach ProfiPower w rajdach

ProfiPower swoją siłą jakości wspiera kierowcę rajdowego, Michała Tochowicza. Zobaczcie film!
więcej

Silnik diesla - najczęstsze usterki Silnik diesla - najczęstsze usterki

Samochody z silnikiem diesla wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród kierowców. Nic w tym dziwnego, ta jednostka napędowa ma wiele zalet, wśród których można wymienić m.in. elastyczność, niskie zużycie paliwa czy wysoki moment obrotowy.
więcej

Płatności ratalne w ProfiAuto Serwis Płatności ratalne w ProfiAuto Serwis

Aplikacja ProfiAuto została wzbogacona o kolejną funkcję. Za pośrednictwem jej webowej wersji, za naprawy w wybranych warsztatach sieci można płacić ratalnie. To standard proponowany dotychczas głównie przez Autoryzowane Stacje Obsługi. Teraz klientom oferuje go także część serwisów niezależnych.
więcej

Odbierz darmowy płyn! Odbierz darmowy płyn!

Jesień to dla kierowców kilometry przejechane po zmroku, w deszczu. Płyn do spryskiwaczy leje się strumieniami. Teraz jego zapasy można uzupełnić za darmo, w wybranych sklepach sieci ProfiAuto. To specjalna promocja dla kierowców ze Śląska!
więcej

Jak zadbać o oświetlenie samochodowe jesienią? Jak zadbać o oświetlenie samochodowe jesienią?

Krótsze dni, częste opady i poranne zamglenia – jesień daje się we znaki kierowcom. Według policyjnych statystyk, w tym okresie dochodzi do największej liczby wypadków. Jedną z przyczyn jest zły stan techniczny pojazdów, w tym bardzo często – braki w oświetleniu. Tymczasem, jak wynika z badań przeprowadzonych przez markę ProfiAuto, nawet 25% kierowców porusza się po drogach z nieprawidłowo ustawionymi reflektorami.
więcej

Targi ProfiAuto Show nie odbędą się także w 2021 roku Targi ProfiAuto Show nie odbędą się także w 2021 roku

Marka ProfiAuto, organizator targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show, zdecydowała o odwołaniu wydarzenia w 2021 roku. Podyktowane jest to zarówno sytuacją związaną z koronawirusem – troską o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia – jak i poczuciem odpowiedzialności za współpracę z wystawcami. – Obecnie nie widzimy możliwości odpowiedzialnego planowania imprezy o takiej skali – wyjaśniają organizatorzy.
więcej

Handlowcy stawiają na części ProfiPower Handlowcy stawiają na części ProfiPower

Ponad 60 000 km rocznie w samochodzie. Tyle średnio pokonują przedstawiciele działu handlowego ProfiAuto, aby spotkać się obecnymi i przyszłymi klientami. Długie dystanse to większa eksploatacja części samochodowych. Teraz, wymieniając klocki, tarcze hamulcowe, filtry czy akumulator, każdy z nich sięga po asortyment ProfiPower. „Egzaminujemy części, które sami polecamy naszym klientom, to oczywiste” – twierdzą zgodnie handlowcy.
więcej

Największe mity dotyczące części zamiennych Największe mity dotyczące części zamiennych

Jak odróżnić części oryginalne od nieoryginalnych? Czy zawsze należy unikać tych wyprodukowanych w Chinach? Lepiej kupować u mechanika czy na portalach aukcyjnych? – Wiedza kierowców na temat rynku części samochodowych nie jest pełna. Wokół tego tematu narosło wiele mitów, które warto odczarować – podkreślają mechanicy z największej w Polsce sieci warsztatów niezależnych ProfiAuto Serwis.
więcej

Najlepszy Najlepszy "Młody Mechanik" wybrany

Ponad 1000 dwuosobowych drużyn z całego kraju, test wiedzy teoretycznej i praktyczna rywalizacja online. We wtorek 15 września poznaliśmy najlepszych "Młodych Mechaników", którzy rywalizowali w ramach IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Zmagania można było oglądać online, a wśród partnerów i patronów tej rywalizacji była marka ProfiAuto z firmą VRTechnology.
więcej

ProfiAuto Racing przyspiesza w ostatniej turze GSMP ProfiAuto Racing przyspiesza w ostatniej turze GSMP

Nadchodzący weekend to czas dużych emocji dla kibiców cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na liczącej 4540 m trasie Korczyna-Czarnorzeki rozegrane zostaną finałowe rundy zawodów. Wśród faworytów znajduje się zespół ProfiAuto Racing, dla którego ten start będzie wyjątkowy. Od przyszłego sezonu pomarańczowa ekipa zmienia bowiem dyscyplinę – z wyścigów na rajdy. Z tej okazji przygotowano niespodziankę dla wiernych kibiców.
więcej

Wystartował ProfiAuto Racing Cup 2020! Wystartował ProfiAuto Racing Cup 2020!

Po dłuższej przerwie wraca sztandarowy cykl wydarzeń skierowanych do właścicieli ProfiAuto Serwisów. Pierwsze tegoroczne wydarzenie z cyklu ProfiAuto Racing Cup zorganizowano na północy Polski. Właściciele warsztatów wzięli udział w merytorycznych szkoleniach oraz rywalizacji z solidną dawką adrenaliny na torze gokartowym.
więcej

„Młody Mechanik” pod patronatem ProfiAuto „Młody Mechanik” pod patronatem ProfiAuto

Już we wtorek, 15 września, odbędzie się wielki finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Rywalizacja wystartuje o 10:00. Zmagania najlepszych młodych mechaników będzie można oglądać online, m.in. w ramach kategorii „Młody Mechanik” – do grona jej partnerów dołączyła marka ProfiAuto z firmą VR Technology.
więcej