Kolejny partner ProfiAuto w Małopolsce Kolejny partner ProfiAuto w Małopolsce

Sieć ProfiAuto powiększyła się o nowego partnera, tym razem z Małopolski. Land Team jest kolejnym punktem, który w ostatnich miesiącach zmienił barwy na czarno-pomarańczowe. Przedstawiciele ProfiAuto wskazują, jak wygląda obecnie ogólnopolska mapa oddziałów i co sprawia, że właściciele sklepów oraz hurtowni decydują się na dołączenie do ogólnopolskiej sieci.
więcej

Kalendarz ProfiAuto zwycięża na Słowacji Kalendarz ProfiAuto zwycięża na Słowacji

Kalendarz artystyczny ProfiAuto na rok 2022 zebrał najwięcej głosów w plebiscycie słowackiego portalu motoryzacyjnego MotoFocus.sk. Zdjęcia z kultowym Fordem Mustangiem w świetle zjawiskowych neonów pokonały aż 12 konkurentów, zajmując pierwsze miejsce.
więcej

Paliwa premium nie dla wszystkich silników – opinie mechaników Paliwa premium nie dla wszystkich silników – opinie mechaników

Choć ceny paliw premium biją kierowców po oczach, koncerny nadal kuszą na stacjach benzynowych dodatkowymi oktanami. Mają one zwiększyć moc, zmniejszyć spalanie i zadbać o większą żywotność silnika. Jak jest naprawdę i czy uszlachetnione paliwa nadają się do każdego modelu samochodu, odpowiadają mechanicy z polskich serwisów motoryzacyjnych.
więcej

2021 – rok na pełnej prędkości! 2021 – rok na pełnej prędkości!

Minione 12 miesięcy było dla ProfiAuto wyjątkowo intensywnym czasem. Zwiększyła się liczba partnerów, wzrosły zyski, rozwinęły się też projekty z wykorzystaniem nowoczesnych, pionierskich technologii. Przedstawiciele sieci podsumowali ostatnie cztery kwartały i przedstawiają prognozy na rok 2022 zarówno dla ProfiAuto, jak i branży aftermarketowej w Polsce.
więcej

Kalendarz ProfiAuto 2022 Kalendarz ProfiAuto 2022

Kultowy Ford Mustang rocznik ‘65 w świetle zjawiskowych neonów został głównym bohaterem kalendarza ProfiAuto na rok 2022. Wydawnictwo już wkrótce trafi do rąk partnerów biznesowych i fanów motoryzacji w Polsce i za granicą. Będzie także przedmiotem specjalnej aukcji, z której całkowity dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.
więcej

Neony, szybkie samochody, piękne kobiety #6 Neony, szybkie samochody, piękne kobiety #6

Wyjątkowe miejsca wymagają równie wyjątkowej oprawy! Tak, jak dziś robią to nasza modelka oraz bohater opowieści rodem z szalonych lat 60., gdy prawdziwą wolność dawały widlaste ósemki i setki koni mechanicznych pod maską. Historia sekretnego projektu dobiega już końca – zostańcie z nami, bo za chwilę odsłonimy wszystkie karty!
więcej

Rewolucja w kształceniu mechaników Rewolucja w kształceniu mechaników

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz największa w Polsce sieć warsztatów ProfiAuto Serwis zamierzają zrewolucjonizować sposób kształcenia mechaników samochodowych w Polsce. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości będą oni mogli uczyć się swojego fachu nie tylko podczas praktyk zawodowych, lecz także z wykorzystaniem gogli VR oraz nowoczesnego oprogramowania. Wersja pilotażowa projektu ma rozpocząć się w śląskich szkołach mechanicznych jeszcze w tym roku szkolnym. Jego inaugurację ogłoszono na zorganizowanej w Akademii WSB konferencji „Szkoła przyszłości”, której towarzyszył „I Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR”.
więcej

Absurdalne sytuacje w warsztatach Absurdalne sytuacje w warsztatach

Zdarza się rzadko, ale jednak - w serwisach motoryzacyjnych pojawiają się kierowcy, którzy potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych mechaników. Serwisanci postanowili stworzyć listę nietypowych sytuacji, z jakimi zetknęli się na przestrzeni ostatnich lat. Stały się one scenariuszem dla serii spotów kabaretu Łowcy.B i ProfiAuto pt. "Łowcy usterek".
więcej

Czy nadal sprowadzamy auta z zagranicy? Czy nadal sprowadzamy auta z zagranicy?

Pandemia nie zmieniła polskich nawyków zakupowych w branży motoryzacyjnej. Nadal chętnie sprowadzamy samochody z innych krajów, wśród których od lat niezmiennie królują Niemcy, Francja, Belgia i Holandia. W pierwszym kwartale 2021 roku na wszystkie zarejestrowane pojazdy aż 63% stanowiły auta z zagranicy. Ale czy faktycznie sprowadzenie auta zza miedzy jest łatwe? Jak nie pogubić się we wnioskach, dokumentach i opłatach?
więcej

Finał ProfiAuto RSMP Finał ProfiAuto RSMP

Finałowy rajd sezonu 2021 ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 15-17 października w Koszycach (Słowacja). Organizatorzy przygotowali trasę o długości 136 km, składającą się z 11 odcinków specjalnych, które zawodnicy pokonają podczas dwóch dni. Co prawda na liście zgłoszeń widnieje tylko 17 polskich załóg, ale są za to wszystkie najważniejsze, pomiędzy którymi rozstrzygną się losy tytułu w dwóch najważniejszych klasyfikacjach – generalnej i generalnej 2WD.
więcej

ProfiAuto Racing Cup 2021 zakończony ProfiAuto Racing Cup 2021 zakończony

Codziennością mechaników jest praca w warsztacie, jednak pulsująca w ich krwi benzyna sprawia, że jest wśród nich także wielu pasjonatów motorsportu. Ponad 400 pracowników ProfiAuto Serwisów mogło to udowodnić biorąc udział w IV edycji ProfiAuto Racing Cup – cyklu zawodów wyścigowych i szkoleń dla przedstawicieli sieci. Finał tegorocznych zmagań odbył się w na początku października na torze Silver w Szczecinie.
więcej

Jak kierowcy przygotowują się do jesieni? Jak kierowcy przygotowują się do jesieni?

Mgła i szybciej zapadający zmrok w połączeniu z deszczem i pierwszym śniegiem powodują, że jesień jest dla kierowców wyjątkowo niebezpieczną porą roku. Nie znaczy to, że nie mogą oni sami zminimalizować prawdopodobieństwa wypadku. Przypominają o tym mechanicy z sieci ProfiAuto Serwis, przedstawiając najczęstsze błędy w przygotowaniu auta do jazdy jesienią.
więcej

Neony, szybkie samochody, piękne kobiety #4 Neony, szybkie samochody, piękne kobiety #4

Nocne życie miasta sprawia, że szybkie samochody i piękne kobiety zaczynają tętnić swoim blaskiem. Nasz tajemniczy projekt z każdą kolejną odsłoną nabiera nowych barw. Już niebawem wyłożymy na stół wszystkie karty!
więcej

Zapraszamy na Śląsk! Zapraszamy na Śląsk!

Piąta runda ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajd Śląska z bazą w Chorzowie będzie w tym roku bardzo sprinterską imprezą. Łącznie zawodnicy pokonają 9 odcinków specjalnych o długości 101 km.
więcej

O ProfiAuto #2021 O ProfiAuto #2021

W ProfiAuto wiemy, że partnerskie relacje, jakość, szybkie dostawy i szeroka oferta to podstawy naszego biznesu. Właśnie dzięki nim jesteśmy jedną z największych i najdynamiczniej rozwijających się w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej sieci profesjonalnych hurtowni, sklepów i warsztatów motoryzacyjnych. Najnowsze rozwiązania technologiczne, innowacje z zakresu R&D oraz rozwinięty system dystrybucji części samochodowych sprawiają, że od lat wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów – członków sieci ProfiAuto. Oni każdego roku pomagają tym samym milionom kierowców w tej części Europy. ProfiAuto to „nasza pasja – Twój spokój”.
więcej