Profesjonalne sklepy i serwisy samochodowe

Składamy się z najlepszych części

Co nowego?

ProfiAuto na Moto Show Andrychów ProfiAuto na Moto Show Andrychów

Za nami kolejny weekend przepełniony motoryzacyjną energią! Zlot samochodów zabytkowych, tuningowych, sportowych oraz rajdowych – podsumowujemy Moto Show Andrychów.
więcej

ProfiAuto Show już za miesiąc! ProfiAuto Show już za miesiąc!

• Maciej Wisławski zrzuci samochód z 80 metrów na plac przed Spodkiem • Idealny warsztat samochodowy wciągnie gości w wirtualną rzeczywistość • Darmowe skoki na bungee i ekstremalne przejazdy podniosą ciśnienie • Mechanicy powalczą o puchar i cenne nagrody, a największe marki motoryzacyjne - o uwagę odwiedzających
więcej

Biegamy, pomagamy! Biegamy, pomagamy!

Majówkę nasi biegacze wykorzystali na pomoc innym. ProfiAuto Team odwiedził Poznań, by wystartować w imprezie biegowej – Wings For Life. Wydarzenie odbywa się na całym świecie, a całkowity dochód przeznaczony jest na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym.
więcej

Wiedza polskich kierowców: pierwsza pomoc Wiedza polskich kierowców: pierwsza pomoc

64% kierowców było świadkiem wypadku drogowego 50% ocenia swoją wiedzę na temat prawidłowego zachowania w razie wypadku jako dobrą Co trzeci kierowca po raz ostatni zetknął się z wiedzą na temat udzielenia pierwszej pomocy podczas kursu na prawo jazdy 76% ankietowanych wie w jakim tempie powinno się prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową
więcej

PitStopowa ekipa nadal w trasie! PitStopowa ekipa nadal w trasie!

Wiosenne PitStopy trwają w najlepsze! Podczas ostatnich akcji sprawdziliśmy stan techniczny pół tysiąca samochodów w sześciu polskich miastach. Które elementy pojazdów ,,wzięliśmy na warsztat’’?
więcej

PAS24: nowe oprogramowanie warsztatowe PAS24: nowe oprogramowanie warsztatowe

Baza klientów, historia napraw, zlecenia serwisowe i przejrzysty terminarz – to tylko kilka funkcjonalności zastosowanych w nowym programie warsztatowym ProfiAuto. PAS24 został zaprojektowany z myślą o mechanikach i w oparciu o tematy zgłaszane przez warsztaty samochodowe, lakiernicze i blacharskie.
więcej

Problemy z elektryką w samochodach – najczęściej zgłaszane usterki Problemy z elektryką w samochodach – najczęściej zgłaszane usterki

• Wadliwie działający alternator, rozrusznik, awarie czujników czy usterki centralnego zamka lub stacyjki – według mechaników to najczęstsze problemy z elektryką w samochodach jeżdżących po polskich drogach. • Awarie układów elektrycznych to jedne z najczęściej zgłaszanych przez kierowców typów usterek, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wielu innych podzespołów. • Japońskie i niemieckie samochody najlepsze pod względem niezawodności układów elektrycznych.
więcej

ProfiRacing Cup 2019: drift, szkolenia i emocje ProfiRacing Cup 2019: drift, szkolenia i emocje

Nauka driftu, godziny merytorycznych szkoleń i wskazówki od Mistrza Polski i Europy – Macieja Wisławskiego – wiele działo się podczas pierwszej tegorocznej edycji ProfiRacing Cup. W rywalizacji o tytuł najlepszego kierowcy na torze Jastrząb zmierzyło się ponad 100 mechaników ProfiAuto Serwis.
więcej

Konkrety dla fachowców podczas ProfiAuto Show 2019 Konkrety dla fachowców podczas ProfiAuto Show 2019

Niespełna dwa miesiące pozostały do szesnastej edycji ProfiAuto Show (8-9 czerwca, Katowice). W programie dwudniowych targów - jak co roku wiele atrakcji dla fanów motoryzacji i rozbudowana część szkoleniowa dla fachowców z branży automotive. Na specjalistów czekają m.in. DemoVany z najnowszymi narzędziami, prezentacje technicznie oraz „Strefa Mechanika” w samym sercu Spodka.
więcej

Ruszyły kwietniowe PitStopy Ruszyły kwietniowe PitStopy

Początkiem kwietnia PitStopowa ekipa ProfiAuto dodała gazu i ruszyła w Polskę. Ponad 200 sprawdzonych samochodów – to wyniki kolejnej odsłony akcji PitStop. Odwiedziliśmy Wrocław, Jelenią Górę i Dzierżoniów. Przeczytaj, jak przebiegały wydarzenia!
więcej

ProfiAuto na targach Poznań Motor Show ProfiAuto na targach Poznań Motor Show

Wirtualny serwis samochodowy, rajdowa Honda Civic Type R, Mitsubishi Lancer Evo IX, symulator 9D, a przede wszystkim prezentacja marki ProfiAuto, sieci ProfiAuto Serwis oraz rozwiązań proponowanych przez MOTO Flotę – to główne elementy stoiska ProfiAuto podczas targów Poznań Motor Show.
więcej

Szybkie wyszukiwanie części w katalogu ProfiAuto Szybkie wyszukiwanie części w katalogu ProfiAuto

W katalogu ProfiAuto została wprowadzona nowa opcja szybkiego wyszukiwania części: poprzez zeskanowanie kodu EAN. Dysponując opakowaniem danego produktu z kodem EAN, można go zeskanować do okna głównej wyszukiwarki. Katalog automatycznie wyświetli zeskanowaną referencję oraz, o ile występują, powiązane z nią alternatywne produkty innych producentów.
więcej

Nie tylko amortyzatory, czyli co może się zepsuć w zawieszeniu? Nie tylko amortyzatory, czyli co może się zepsuć w zawieszeniu?

• Zużyte wahacze, amortyzatory, uszkodzenia łożysk, korozja – to zdaniem mechaników najczęstsze problemy z zawieszeniem w samochodach jeżdżących po polskich drogach. • Ryzyko uszkodzenia zawieszenia zwiększa się w miesiącach zimowych, dlatego warto skontrolować auto na początku nowego sezonu. • Modele japońskich i niemieckich marek najlepsze w zestawieniu.
więcej

Plany ProfiAuto na kolejne kwartały 2019 Plany ProfiAuto na kolejne kwartały 2019

Dynamiczny rozwój sieci, bardzo dobre wyniki finansowe i ambitne plany na kolejne kwartały – ProfiAuto nie zwalnia tempa. Najbliższe miesiące to m.in. ekspansja projektu ProfiAuto Serwis, spektakularne eventy, inwestycje w nowoczesne technologie oraz narzędzia dające partnerom solidne podstawy do dalszego rozwoju biznesowego.
więcej