Nie przebieg, a wiek. Które części mają ograniczony termin przydatności? Nie przebieg, a wiek. Które części mają ograniczony termin przydatności?

Wiosna to czas na solidną rewizję auta i sprawdzenie go pod kątem technicznym. Jest to też odpowiedni moment na wymianę kluczowych płynów i części. Warto przy tym wiedzieć, że niektóre z nich zużywają się bardziej z wiekiem, aniżeli z przebiegiem. Po upływie kilku lat, bez względu na przebieg i stan techniczny, można lub wręcz trzeba je wymienić. Niektóre nawet już po roku – rekomendują eksperci ProfiAuto Serwis.
więcej

Wirtualna rzeczywistość w szkołach mechanicznych Wirtualna rzeczywistość w szkołach mechanicznych

W ostatnich miesiącach niemal 200 młodych mechaników ze Śląska po raz pierwszy uczyło się swojego fachu poprzez wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości (VR). Marka ProfiAuto, firma VRTechnology oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) zakończyły pilotaż pionierskiego projektu, podczas którego wraz z największymi dostawcami części motoryzacyjnych kształcili uczniów szkół mechanicznych z pomocą nowej technologii. Z uwagi na sukces pierwszych wdrożeń, kolejna faza projektu zakłada wprowadzenie oprogramowania VR do placówek edukacyjnych na terenie całego kraju.
więcej

Jak kupić dobre auto używane? Jak kupić dobre auto używane?

Stereotypy i obiegowe opinie o samochodach oraz ich awariach często zaburzają pełen obraz tego, czy faktycznie są dobre czy nie. Wybierając dla siebie używane auto lub jego wersję silnikową, warto zgłębić temat i spojrzeć na problem szerzej. Dobrze jest też polegać na wiedzy praktyków, a nie tylko internetowych teoretyków. Jak kupić dobre auto używane podpowiadają mechanicy ProfiAuto Serwis, największej w Polsce sieci warsztatów.
więcej

Kolejny partner ProfiAuto w Małopolsce Kolejny partner ProfiAuto w Małopolsce

Sieć ProfiAuto powiększyła się o nowego partnera, tym razem z Małopolski. Land Team jest kolejnym punktem, który w ostatnich miesiącach zmienił barwy na czarno-pomarańczowe. Przedstawiciele ProfiAuto wskazują, jak wygląda obecnie ogólnopolska mapa oddziałów i co sprawia, że właściciele sklepów oraz hurtowni decydują się na dołączenie do ogólnopolskiej sieci.
więcej

Kalendarz ProfiAuto zwycięża na Słowacji Kalendarz ProfiAuto zwycięża na Słowacji

Kalendarz artystyczny ProfiAuto na rok 2022 zebrał najwięcej głosów w plebiscycie słowackiego portalu motoryzacyjnego MotoFocus.sk. Zdjęcia z kultowym Fordem Mustangiem w świetle zjawiskowych neonów pokonały aż 12 konkurentów, zajmując pierwsze miejsce.
więcej

Paliwa premium nie dla wszystkich silników – opinie mechaników Paliwa premium nie dla wszystkich silników – opinie mechaników

Choć ceny paliw premium biją kierowców po oczach, koncerny nadal kuszą na stacjach benzynowych dodatkowymi oktanami. Mają one zwiększyć moc, zmniejszyć spalanie i zadbać o większą żywotność silnika. Jak jest naprawdę i czy uszlachetnione paliwa nadają się do każdego modelu samochodu, odpowiadają mechanicy z polskich serwisów motoryzacyjnych.
więcej

2021 – rok na pełnej prędkości! 2021 – rok na pełnej prędkości!

Minione 12 miesięcy było dla ProfiAuto wyjątkowo intensywnym czasem. Zwiększyła się liczba partnerów, wzrosły zyski, rozwinęły się też projekty z wykorzystaniem nowoczesnych, pionierskich technologii. Przedstawiciele sieci podsumowali ostatnie cztery kwartały i przedstawiają prognozy na rok 2022 zarówno dla ProfiAuto, jak i branży aftermarketowej w Polsce.
więcej

Kalendarz ProfiAuto 2022 Kalendarz ProfiAuto 2022

Kultowy Ford Mustang rocznik ‘65 w świetle zjawiskowych neonów został głównym bohaterem kalendarza ProfiAuto na rok 2022. Wydawnictwo już wkrótce trafi do rąk partnerów biznesowych i fanów motoryzacji w Polsce i za granicą. Będzie także przedmiotem specjalnej aukcji, z której całkowity dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.
więcej

Neony, szybkie samochody, piękne kobiety #6 Neony, szybkie samochody, piękne kobiety #6

Wyjątkowe miejsca wymagają równie wyjątkowej oprawy! Tak, jak dziś robią to nasza modelka oraz bohater opowieści rodem z szalonych lat 60., gdy prawdziwą wolność dawały widlaste ósemki i setki koni mechanicznych pod maską. Historia sekretnego projektu dobiega już końca – zostańcie z nami, bo za chwilę odsłonimy wszystkie karty!
więcej

Rewolucja w kształceniu mechaników Rewolucja w kształceniu mechaników

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz największa w Polsce sieć warsztatów ProfiAuto Serwis zamierzają zrewolucjonizować sposób kształcenia mechaników samochodowych w Polsce. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości będą oni mogli uczyć się swojego fachu nie tylko podczas praktyk zawodowych, lecz także z wykorzystaniem gogli VR oraz nowoczesnego oprogramowania. Wersja pilotażowa projektu ma rozpocząć się w śląskich szkołach mechanicznych jeszcze w tym roku szkolnym. Jego inaugurację ogłoszono na zorganizowanej w Akademii WSB konferencji „Szkoła przyszłości”, której towarzyszył „I Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR”.
więcej

Absurdalne sytuacje w warsztatach Absurdalne sytuacje w warsztatach

Zdarza się rzadko, ale jednak - w serwisach motoryzacyjnych pojawiają się kierowcy, którzy potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych mechaników. Serwisanci postanowili stworzyć listę nietypowych sytuacji, z jakimi zetknęli się na przestrzeni ostatnich lat. Stały się one scenariuszem dla serii spotów kabaretu Łowcy.B i ProfiAuto pt. "Łowcy usterek".
więcej

Czy nadal sprowadzamy auta z zagranicy? Czy nadal sprowadzamy auta z zagranicy?

Pandemia nie zmieniła polskich nawyków zakupowych w branży motoryzacyjnej. Nadal chętnie sprowadzamy samochody z innych krajów, wśród których od lat niezmiennie królują Niemcy, Francja, Belgia i Holandia. W pierwszym kwartale 2021 roku na wszystkie zarejestrowane pojazdy aż 63% stanowiły auta z zagranicy. Ale czy faktycznie sprowadzenie auta zza miedzy jest łatwe? Jak nie pogubić się we wnioskach, dokumentach i opłatach?
więcej

Finał ProfiAuto RSMP Finał ProfiAuto RSMP

Finałowy rajd sezonu 2021 ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 15-17 października w Koszycach (Słowacja). Organizatorzy przygotowali trasę o długości 136 km, składającą się z 11 odcinków specjalnych, które zawodnicy pokonają podczas dwóch dni. Co prawda na liście zgłoszeń widnieje tylko 17 polskich załóg, ale są za to wszystkie najważniejsze, pomiędzy którymi rozstrzygną się losy tytułu w dwóch najważniejszych klasyfikacjach – generalnej i generalnej 2WD.
więcej