Twój blog motoryzacyjny

Trzydrzwiowa Toyota Land Cruiser 70 nadal w sprzedaży

Toyota Land Cruiser serii 70 w przyszłym roku skończy 40 lat. Na emeryturę się jednak jeszcze nie wybiera. Na kilku rynkach wciąż jest dostępna, oczywiście w nieco unowocześnionej wersji.

Toyota Land Cruiser 70

Prosta konstrukcja, sprawdzony napęd, niezawodność w trudnym terenie to cechy wyróżniające Land Cruisera serii 70. Pokochali ją klienci na całym świecie, a Toyota wsłuchując się w ich głosy i opinie zamierza utrzymywać ją w ofercie możliwie jak najdłużej. Całkowicie nie przejmując się faktem, że jej debiut miał miejsce w 1984 roku.

W 2015 roku na skutek wprowadzanych restrykcji związanych z emisją spalin Land Cruiser 70 zniknął co prawda z rynków europejskich, ale wciąż jest dostępny w Japonii, Australii i na Bliskim Wschodzie. Mowa o klasycznej 5-drzwiowej wersji, bo krótki wariant z 3-drzwiowym nadwoziem można kupić wyłącznie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Toyota właśnie przeprowadziła jej małą modernizację

Oparty na ramie Land Cruiser 70 otrzymał nowe okrągłe światła i kierunkowskazy, poprawiony grill i zderzak. Zmieniło się również wnętrze, w którym zagościły nowocześniejsze multimedia oraz lepsze materiały z dostępną tapicerką z nubuku i skórą syntetyczną w opcji.

Ponadto na wyposażeniu auta znalazły się dwie poduszki powietrzne, kilka podstawowych systemów bezpieczeństwa wspierających kierowcę, bezprzewodowa łączność Apple CarPlay i Android Auto i elektrycznie sterowane szyby.

Z silnikiem nic nie kombinowano

Pod maską Land Cruisera 70 w krótkiej wersji pracuje sprawdzone V6 o mocy 228 KM i 360 Nm, zestawione z napędem na cztery koła i 6-biegową automatyczną przekładnią. I jest to jedyny wybór, jaki mają mieszkańcy ZEA. Podobnie, jak w przypadku koloru wnętrza, który  również ograniczono do jednej opcji.

Na ile Toyota wyceniła swoją klasyczną terenówkę?

Na Bliskim Wschodzie jej cena stanowi równowartość 46 300 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki wynosi ok. 185 000 zł. Zainteresowanych zakupem taka kwota na pewno nie odstraszy.

Zdjęcia: Toyota


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze