Twój blog motoryzacyjny

Renault Twingo Prototype. W oparach nostalgii

Renault pokazał prototyp nowego elektrycznego Twingo. Pojazd nawiązuje do modelu z lat 90., ale jest pięciodrzwiowy.

Mały, zgrabny i wydajny elektryczny samochód do miasta

To coś, nad czym głowią się ostatnio producenci aut. Kilka miesięcy temu Volkswagen zaprezentował prototyp ID.2all, którego cena ma nie przekraczać 25 000 euro. Citroen pochwalił się budżetowym modelem e-C3. Podobne plany zbudowania tanich elektryków mają również Hyundai i Skoda. Teraz Renault z prototypem Twingo dołącza do tej grupy.

Renault Twingo Prototype czerpie garściami z pierwszej generacji Twingo

Styliści umiejętnie uwypuklili akcenty stylistyczne typowe dla oryginału. Pojazd ma nie tylko półokrągłe światła LED, przypominające uśmiechnięte oczy z kreskówki, ale również charakterystycznie pochyloną przednią szybę oraz pod niemal takim samym kątem zaprojektowaną krótką maskę. W pierwowzorze miała ona potrójne otwory, które w prototypie zastąpiono wskaźnikiem naładowania akumulatora.

W tym ciekawym wizualnie projekcie udało się wygospodarować dodatkową parę drzwi. Klamki przednich drzwi zamknięto w podświetlonym okręgu, z kolei klamki tylnych drzwi ukryto zgrabnie w słupku C.

Poza wyglądem niewiele jednak wiadomo

Renault nie ujawnił zdjęć z wnętrza ani nie przedstawił jego specyfikacji technicznej. Pochwalił się za to niezwykłą wydajnością auta, które ma zużywać 10 kWh na 100 km. Wiadomo również, że Twingo powstanie na nowej architekturze „AmpR Small”.

Kusząca ma być cena nowego Twingo

Jak twierdzą w Renault, ma zaczynać się z poziomu 20 000 euro, co pozwoli na rywalizację z chińskimi markami. Debiut małego elektryka przewidziano na 2026 rok.

Zdjęcia: Renault


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze