Twój blog motoryzacyjny

Mini Countryman w wersji John Cooper Works wjeżdża na rynek. Ma 300 KM i tryb Go-Kart

Oznaczenie JCW w Mini wiąże się ze sportowym wyglądem i osiągami. I tak też jest w przypadku najnowszej odmiany Mini Countryman John Cooper Works, która właśnie zadebiutowała.

Nowe Mini Countryman JCW świetnie się prezentuje

Przód wyróżnia się nową ośmiokątną osłoną chłodnicy oraz charakterystyczną dla JCW grafiką nowych reflektorów LED. Delikatnie przeprojektowano również zderzak i wyraźniej zaznaczono ozdobne pionowe paski, które mają kolor czerwony.

Czerwieni jest tu zresztą więcej. W takim kolorze są zaciski hamulcowe, obudowy lusterek, dach i słupek C, na którym pojawia się nowe logo.  Z tyłu debiutują nowe światła oraz poprawiony zderzak z parą okrągłych końcówek rur układu wydechowego po jego obydwu stronach.

Wnętrze jest typowe dla Mini

Panuje tu minimalizm okraszony czerwono-czarną kolorystyką. Deskę rozdzielczą wykonano z materiału tekstylnego z poliestru, który pochodził z recyklingu. Na środku ulokowano okrągły ekran OLED do obsługi multimediów i wyboru nastrojowych kolorów w kabinie.

Najważniejsze kryje się pod maską

4-cylindrowy silnik o pojemności 2 l z turbodoładowaniem w wersji europejskiej zapewnia 300 KM (w amerykańskiej jest o 16 KM więcej). Maksymalny moment obrotowy sięga 400 Nm. Standardowo przyczepność zapewnia stały napęd na cztery koła ALL4.

Niestety, większy wymiary i masa (ok. 1700 kg) nie pozostały bez wpływu na przyspieszenie od 0 do 100 km/h, które wynosi 5,4 s. Być może dostrzeże tę zmianę ktoś, kto jeździł poprzednikiem – szybszym o 0,3 s. Nie zmieniła się za to prędkość maksymalna – 250 km/h. Producent obiecuje jednak lepsze właściwości jezdne dzięki nowym 245-milimetrowym oponom i aerodynamicznie zoptymalizowanym obręczom w rozmiarze 19 lub 20-cali.

Mini Countryman JCW oferuje nowe tryby jazdy MINI Experience

Jednym z nich jest tryb o nazwie Go-Kart, który zapewnia sportowe wrażenia oraz intensyfikuje brzmienie silnika w kabinie. Jego aktywacja zmienia również podświetlenie deski rozdzielczej.

Cenę nowego Mini Countryman JCW poznamy najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach. Poprzednia wersja startowała od 201 650 zł.

Zdjęcia: Mini


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze