Twój blog motoryzacyjny

Porsche Panamera z nowym wnętrzem i wieloma ekranami. Praktycznie brak w nim konwencjonalnych przycisków

Porsche szykuje się powoli do premiery odświeżonej Panamery. Zdjęcia wnętrza już ujawniono – jest w stylu Taycana i rządzą w nim ekrany.

Porsche Panamera w nowym wydaniu zadebiutuje 24 listopada

Zanim poznamy w pełni jej stylistykę i wszystkie szczegóły techniczne, marka z Zuffenhausen zaprezentowała kilka zdjęć z wnętrza auta. To, co rzuca się w oczy, to znikoma liczba tradycyjnych przycisków. Producent usunął dźwignię zmiany przełożeń z konsoli środkowej i umieścił ją za kierownicą. Powstałe w ten sposób wolne miejsce wykorzystano na panel klimatyzacji oraz dodatkowe schowki. Warto też wspomnieć o nowych nawiewach powietrza w pełni regulowanych elektrycznie.

Nowa jest również kierownica

Wyróżnia się przełącznikami wyboru trybów jazdy oraz wyboru opcji wyświetlania zestawu wskaźników.

Kabina skupiona jest na kierowcy, który ma dobrą dostępność do większości funkcji z pozycji 12,3-calowego ekranu dotykowego. Sąsiadują z nim wspomniany zestaw cyfrowych zegarów o przekątnej 12,6 cala oraz nieco mniejszy ekran po stronie pasażera. Jest jeszcze czwarty ekran dotykowy dla pasażerów siedzących z tyłu.

W kokpicie nie zabraknie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych

Porsche obiecuje lepsze materiały piankowe wykorzystane w fotelach, co powinno przełożyć się na wygodę i większy komfort podczas dłuższych podróży. Po raz pierwszy w historii modelu pojawi się opcja wnętrza bez naturalnej skóry. Zastąpi ją tapicerka łącząca tkaniny Race-Tex i Pepita.

Nowe Porsche Panamera prawdopodobnie zadebiutuje bez wersji Sport Turismo. Praktyczniejsza odmiana Panamery nie była widziana na zdjęciach szpiegowskich podczas przeprowadzanych testów, co może oznaczać, że zniknie z oferty.

Zdjęcia: Porsche


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze