Twój blog motoryzacyjny

Uroczy Fiat Topolino wyceniony. Sprzedaż małego elektryka startuje we Włoszech

Fiat otworzył księgę zamówień na swój miejski model o nazwie Topolino. W słonecznej Italii jego cena zaczyna się od 7544 euro (ok. 35 000 zł).

Fiat Topolino zadebiutował kilka miesięcy temu

Jeśli jego stylistyka wydaje się wam znajoma, to znaczy, że widzieliście już wcześniej Citroena Ami i Opla Rocks-e, To tak naprawdę włoska interpretacja tych uroczych pojazdów. Łączy je napęd elektryczny i podobna konstrukcja. Topolino na ich tle wypada jednak najbardziej stylowo i z pewnością zada szyku w wąskich zaułkach włoskich i francuskich miast. Można żałować, że nie kupimy go u nas.

Aby uprościć cały proces zakupu Fiat oferuje Topolino w dowolnym kolorze, o ile jest to Vita Green. Wybór kół (14 cali) i wykończenie wnętrza również sprowadzają się do jednej dostępnej opcji. Wśród dodatkowego wyposażenia i akcesoriów są jedynie stelaż z tyłu na walizkę, chromowane lusterka, pokrowce na fotele, wentylator na USB, głośnik Bluetooth, czy termos. W sumie – czego oczekiwać od miejskiego autka, które ma przede wszystkim urzekać wyglądem i wygrywać na parkingach swoją zwrotnością (długość 2530  mm)?

Elektryk będzie dostępny w dwóch wersjach nadwoziowych: zamkniętej Topolino i otwartej Topolino Dolcevita z rozsuwanym brezentowym dachem.

W cenie 7544 euro nabywca dostanie jeden silnik elektryczny o mocy 8 KM

Oraz baterię litowo-jonową o pojemności 5,5 kWh, czyli zestaw znany z Citroena Ami. Umożliwia on pokonanie do 75 kilometrów na jednym ładowaniu i jazdę z maksymalną prędkością 45 km/h. Znacznie istotniejszą informacją dla nabywców jest prawdopodobnie ta o możliwości użytkowania auta już od 14 roku życia (m.in. we Włoszech i Francji). Nastolatki mogą w nim odnaleźć ciekawą alternatywę dla miejskiego skutera, o ile wcześniej takiej alternatywy nie dostrzegą w Topolino ich rodzice.

Fiat otrzymał już ponad 10 000 zamówień w przedsprzedaży, co oznacza, że Topolino ma potencjał, by stać się hitem.

Zdjęcia: Fiat


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze