Twój blog motoryzacyjny

Honda Motocompacto, czyli skuter w formie walizki. Jest tańszy od wielu elektrycznych rowerów

Honda Motocompacto to prawdopodobnie najfajniejsza walizka na kółkach, jaką można sobie wyobrazić. Wygląda uroczo i nie kosztuje fortuny. Szkoda, że nie kupimy jej w Europie.

Honda Motocompacto przywołuje na myśl skuter Motocompo z lat 80.

To w zasadzie jego nowe wcielenie. Motocompo zachwycał swoimi kompaktowymi wymiarami i łatwością, z jaką można go było złożyć i schować w bagażniku takiej Hondy City. Konstrukcja Motocompacto wydaje się jeszcze bardziej poręczniejsza i co więcej jest dwukrotnie lżejsza – waży niecałe 19 kg. Z jej transportem poradzi sobie każdy, bez względu na posturę i możliwości fizyczne.

Oczywiście, Japończycy poszli z duchem czasu i zamiast spalinowego napędu postawili na elektryczny. Ten dwukołowy pojazd ma niewielką baterię 6,8 Ah, którą można ładować z gniazdka o napięciu 110 V do pełna w zaledwie 3,5 godziny. Zasięg nie przekracza 20 kilometrów, a prędkość maksymalna sięga 24 km/h.

Gdyby był szybszy, trudno byłoby łapać spojrzenia przechodniów. W gruncie rzeczy to chyba o to w tym projekcie chodzi, a nie o idealne rozwiązanie problemu tzw. ostatniej mili, jak twierdzi Honda.

Honda Motocompacto prezentuje się po prostu uroczo

I ma potencjał, by znaleźć zainteresowanie nie tylko wśród fanów starego Motocompo (dobrze utrzymane egzemplarze obecnie chodzą na aukcjach po kilka tysięcy dolarów), ale również wśród miłośników współczesnych hulajnóg, czy elektrycznych rowerów. Poza pudełkowatym designem na pewno atutem jest jej cena. W USA, gdzie będzie dystrybuowana przez dilerów Hondy i Acury, kosztuje zaledwie 995 dolarów. To niewiele. Niestety, na Starym Kontynencie nie będzie nam dane jej kupić.

Zdjęcia: Honda


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze