Twój blog motoryzacyjny

Skoda szykuje ofensywę modelową – w sumie aż 11 nowości

Skoda ujawniła plan dotyczący wprowadzenia na rynek 11 nowych modeli, które poznamy do 2026 roku. Aż 6 z nich ma napęd elektryczny.

Skoda zdradziła swoje plany na przyszłość. Są imponujące.Wśród premier nie zabraknie SUV-ów, ale będzie też kombi, a raczej „Combi”. Zacznijmy jednak od gamy modeli elektrycznych, która obejmie kilka segmentów.

Już w 2024 roku zadebiutuje model określany mianem „Compact” o nazwie Elroq

Jego oficjalna nazwa to Elroq. Ten przestronny crossover, zapowiadany jest jako elektryczny następca modelu Karoq. Powstanie na przeprojektowanej platformie MEB i będzie mierzył ok. 4,5 m długości.

Znacznie więcej debiutów czeka nas w 2025 roku

Na rynek trafi kompaktowy SUV o długości ok. 4,1 m, określany jako „Small”. Czesi twierdzą, że jego cena bazowa wyniesie 25 000 euro i będzie to prawdopodobnie najtańszy elektryczny model w ofercie czeskiego producenta. Poza tym modele Enyaq i Enyaq Coupe przejdą niewielki lifting, obejmujący ujednolicenie wyglądu pod kątem nowego języka stylistycznego Modern Solid.

W 2026 roku pojawi się „Combi”

To nie takie jednak kombi, jak myślicie. Z grafik wyłania się raczej pojazd o podniesionym nadwoziu, a producent zdradza na tę chwilę jedynie jego długość – ok. 4,7 m, dodając, że będzie to idealny wybór dla rodziny.

Z kolei nie ma żadnych wątpliwości, czym będzie ostatni elektryczny model „Space”. To duży, blisko 5-metrowy SUV, który zaoferuje 7 miejsc we wnętrzu. Jego projektanci mieli inspirować się ubiegłorocznym konceptem Vision 7S.

To na tyle, jeśli chodzi o debiuty elektryków, ale zmiany zajdą również w ofercie samochodów spalinowych

Skoda odświeży Kamiqa i Scalę oraz Octavię. Dwa pierwsze modele zadebiutują w nowej odsłonie jeszcze w tym roku, a Octavię po liftingu poznamy w 2024 roku. Ciekawie też zapowiada się następca Superba zarówno w wersji liftback, jak i kombi oraz nowa generacja Kodiaqa, które otrzymają napędy hybrydowe (plug-in). Jednocześnie Skoda nie planuje wycofać z oferty jednostek benzynowych, ani diesli, co jest dobrą wiadomością. Obydwa modele zadebiutują jeszcze tej jesieni.

Źródło i zdjęcia: Skoda


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze