Twój blog motoryzacyjny

Ach te LED-y. Hyundai Sonata po liftingu zachwyca

Nowy Hyundai Sonata udowadnia, że sedany mogą być piękne. Koreańczycy zastosowali tak wiele ciekawych detali, że w gruncie rzeczy tę odświeżoną Sonatę można by uznać za nową generację.

Hyundai Sonata odzwierciedla filozofię projektowania marki Sensuous Sportiness

Styliści nie oszczędzali na ostrych liniach, których jest tu wiele. Z przodu mamy podobny, co w modelu Kona pasek świetlny LED, rozciągnięty na całą szerokość maski. Ten element całkowicie zmienia wygląd auta. Dodatkowo główne lampy ukryto górnej części wlotów powietrza i połączono z szerokim grillem. Całość prezentuje się agresywnie i wyraziście.

Tył również jest wyrazisty

Ma ciekawie ukształtowany bagażnik i podobnie jak z przodu wyróżnia się LED-owym oświetleniem. Do tego dochodzi atrakcyjnie narysowany dach typu fastback. Zarówno w wersji zwykłej, jak i w odmianie N Line debiutują przeprojektowane zderzaki, a w usportowionym wariancie dodatkowo mamy nowy układ wydechowy oraz 19-calowe aluminiowe obręcze.

Wnętrze wskoczyło na wyższy level, jeśli chodzi o wykończenie

Najbardziej zauważalną zmianą jest nowy 12,3-calowy zestaw cyfrowych wskaźników, który wraz z ekranem multimediów w tym samym rozmiarze wystają z deski rozdzielczej w formie  zakrzywionego ekranu. Co niektórzy dopatrzą się tu zapewne nawiązań do kokpitu BMW. Faktem jest, że całość robi bardzo dobre wrażenie, a dodatkowe plusy Hyundai zyskuje za pozostawienie kilku fizycznych przycisków oraz oryginalną kolorystykę.

Hyundai Sonata po liftingu – co pod maską?

Hyundai nie ogłosił jeszcze specyfikacji technicznej. Tę poznamy pod koniec marca, gdy Sonata zostanie zaprezentowana oficjalnie na Seoul Mobility Show, a następnie na nowojorskich targach motoryzacyjnych. Prawdopodobnie jednak pod maską zagości nowy benzynowy silnik o pojemności 2,5 l, który zastąpi turbodoładowaną jednostkę 1.6, dostępną na wybranych rynkach. W topowej wersji sedan może mieć nawet 290 KM (421 Nm). Niewykluczony jest również wariant z AWD, z takim oznaczeniem na zdjęciach uchwycono prototyp auta.

Hyundai Sonata z charakterystyczną ledową listwą z przodu na pewno trafi na rynek amerykański i azjatycki. Europa ma na to raczej marne szanse – wszystko przez restrykcyjne normy emisji spalin.

Zdjęcia: Hyundai


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze