Twój blog motoryzacyjny

Polestar 2 BST edition 230. Elektryczny sedan o świetnych osiągach

Stosunkowo mało jeszcze znana w naszym kraju marka Polestar (planowany debiut w Polsce w tym roku) powoli rozbudowuje swoją ofertę. Znajdziemy w niej ciekawego sedana – Polestara 2 BST edition 230.

Polestar zasłynął z modyfikacji modeli Volvo

W 2015 roku szwedzki producent przejął Polestara, by jednak już w 2017 roku uczynić go osobnym bytem. Pierwszym modelem nowej marki, jeszcze w ramach współpracy z Volvo, był Polestar 1, czyli bardzo mocna hybryda plug-in. Przetrwała na rynku do 2021 roku.

Z czasem koncern Geely zdecydował o jeszcze większej samodzielności Polestara oraz całkowitym przejściu na prąd – począwszy od Polestara 2 kolejne modele są już w pełni elektryczne. W europejskiej ofercie jest jeszcze SUV – Polestar 3, ale zapowiadane są nowe modele (większy SUV, limuzyna) oraz wersje limitowane.

Jedna z nich to Polestar 2 BST edition 230

To sportowy sedan wyróżniający się wydajnością. Zaprojektowany został według tego samego przepisu, co zeszłoroczna wersja BST 270. Jest niezwykle szybki i ma usztywnione zawieszenie z regulowanymi amortyzatorami Ohlins. Do tego posiada nawiercane i wentylowane przednie tarcze hamulcowe o średnicy 400 mm z 4 tłoczkowymi zaciskami Brembo. Z tyłu są zaciski jednotłoczkowe, a tarcze mają średnicę 390 mm.

Sportowy sedan ma dwa silniki elektryczne i napęd na obydwie osie

Łączna moc takiego układu wynosi 476 KM i 680 Nm, co przekłada się na sprint do setki w zaledwie 4,4 s. Prędkość maksymalna to 205 km/h. Jeśli chodzi o zasięg, zestaw baterii litowo-jonowych pozwoli pokonać ok. 460 km na jednym ładowaniu.

Polestar 2 BST edition 230 z zewnątrz prezentuje się ciekawie

Duża w tym zasługa nowego zielonego lakieru Nebula, który jest bardzo charakterystyczny. Kolor nadwozia można przełamać opcjonalnym czarnym paskiem na dachu i na masce, czarne są również lusterka oraz dedykowane kute 21-calowe felgi z oponą Pirelli P Zero.

Jak wskazuje nazwa, Polestar 2 ze specjalnej edycji jest limitowany do 230 egzemplarzy

Auto trafi zarówno na rynek europejski, jak i amerykański. Wszyscy zainteresowani jego zakupem muszą się więc spieszyć z rezerwacją. Pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się w trzecim kwartale tego roku.

Zdjęcia: Polestar


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze