Twój blog motoryzacyjny

Trzy cylindry, litr pojemności, 170 KM. Ford Puma ST zyskuje słabszy wariant, ale z automatem

Nowa odmiana Forda Pumy ST może stanowić ciekawą alternatywę dla usportowionej 200-konnej wersji.

Ford Puma znakomicie zadomowił się na europejskim rynku

Ten dynamicznie prezentujący się crossover idealnie odnajduje się w mieście. Nie na darmo bazuje na Fieście, choć jest od niej nieco większy. Jego kompaktowe wymiary przekładają się na zwinność w manewrowaniu. Z kolei zawieszenie i układ kierowniczy docenią wszyscy ci, którzy po prostu lubią spędzać czas za kółkiem.

Puma oferuje też całkiem komfortowe wnętrze i pojemny bagażnik z niestandardowym rozwiązaniem, jakim jest MegaBox. To 80-litrowy schowek z odpływem na mokre ubrania, coś czego nie znajdziemy u konkurencji.

Najmocniejszą jednostką pod maską, z jaką Puma występuje, jest benzynowy motor 1.5 Ecoboost o mocy 200 KM. Kolejne w gamie silnikowej są jednostki napędowe o pojemności 1 l i mocy 95, 125 i 155 KM. Teraz dołącza do nich wersja 1.0 EcoBoost, generująca aż 170 KM.

W odróżnieniu od 200-konnej odmiany, która dostępna jest z manualną skrzynią, mamy tutaj automat

Mowa o 7-biegowej przekładni PowerShift, która przekazuje moc na przednią oś. Zoptymalizowana pod kątem lepszych osiągów skrzynia, umożliwia rozpędzenie się do setki w 7,4 s, co jest wynikiem tylko o 0,7 s słabszym od mocniejszego modelu z silnikiem 1.5 l.

Jednostka 1.0 EcoBoost wyposażona jest w technologię miękkiej hybrydy z 48-woltową instalacją elektryczną. Takie wsparcie znajdziemy już w wersji 125- i 155-konnej, a jego zalety to żwawsza reakcja na gaz i minimalnie mniejsze spalanie.

Pomijając napęd nowa Puma ma wiele cech wspólnych z wersją Pumy 1.5 EcoBoost. To równie sportowo skonfigurowane zawieszenie ze sprężynami współpracującymi z amortyzatorami Hitachi, czy podobny układ aktywnego zaworu wydechowego, zmieniający ścieżkę dźwiękową w zależności od wybranego trybu jazdy.

170-konna Puma z automatem – ile będzie kosztować?

Tego jeszcze niewiadomo. Obecnie odmiana ST z jednostką 1.5 EcoBoost 200 KM zaczyna się od 126 100 zł. W tym przypadku powinno być trochę taniej.

Źródło: Ford


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze