Twój blog motoryzacyjny

Ponad 400 000 kilometrów w rok bez większych problemów. Nowa Honda Civic wystawia sobie świetną ocenę

Na sprzedaż w Dallas w Teksasie trafiła nowa Honda Civic. Nie byłoby w tej informacji nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jej właściciel pokonał nią blisko 250 000 mil (402 000 km). I to w niewiele ponad rok.

Niezawodność japońskich samochodów jest dość powszechnie znana, a duże przebiegi w przypadku Hond, czy Toyot nie należą do rzadkości. Nabicie jednak 400 000 kilometrów i to przez niewiele ponad rok użytkowania (dokładnie 13 miesięcy) robi wrażenie.

Tyle kilometrów wykręcił pewien kurier medyczny w USA najnowszą Hondą Civic (2022 rok)

Średnia dzienna wynosi zatem ok. 600 mil, czyli 965 km. Mężczyzna kursował głównie pomiędzy Dallas a Houston, w pierwszych trzech dniach, jak wynika z raportu Carfax, pokonując 10 361 mil (16 674 km). Wtedy dokonano pierwszej wymiany oleju i filtrów. Operację tę powtarzano co 16 000 kilometrów. Płyn hamulcowy został wymieniony po przejechaniu 81 334 km (równocześnie z płynem chłodniczym).

Generalnie Civic był regularnie serwisowany

Po pokonaniu 100 000 i 200 000 mil wymieniono na nowe świece zapłonowe. Jeśli chodzi o hamulce jest tylko informacja o ich kontroli, ale trudno wyobrazić sobie, by Civic nie miał przez ten czas wymienianych tarcz i klocków hamulcowych. Z poważniejszych napraw jest tylko wzmianka o wymianie przedniego grilla.

W końcu kurier uznał, że czas pożegnać się ze swoim autem

Honda Civic trafiła na sprzedaż i można ją kupić za 17 899 dolarów, czyli o 5000 dolarów mniej od podstawowej wersji wyposażenia Sport oraz taniej ok. 10 000 dolarów od odmiany Touring. Sedan nadal nieźle się prezentuje z zewnątrz i wciąż objęty jest roczną gwarancją. Ciekawe, czy następny właściciel będzie ją równie intensywnie eksploatował.

Źródło: weeksmotor.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze