Twój blog motoryzacyjny

Tak prezentuje się Brabus P900 Rocket Edition

Brabus znowu to zrobił. Tym razem przerobiony na pickupa Mercedes-AMG G63 ma aż 900 KM i 1050 Nm. I można go mieć nie tylko w kolorze czarnym.

Brabus ma doświadczenie w tworzeniu absurdalnie szalonych modyfikacji

W portfolio ma m.in. pustynnego buggy na bazie G klasy, czy 800-konnego pickupa opartego na AMG G63. Ten ostatni był chyba punktem odniesienia dla najnowszego dzieła – Brabusa P900 Rocket Edition. Na parkingu zajmuje nie mniej miejsca, ale jest jeszcze mocniejszy i szybszy na prostej.

Brabus P900 Rocket Editionza napęd odpowiada oczywiście jednostka V8

Rozwiercona z 4 l do 4,5 l pojemności generuje 900 KM i 1250 Nm. Aby układ napędowy wytrzymał tak potężne obciążenie ostatecznie moment obrotowy ograniczono do 1050 Nm. Takie liczby nie byłyby możliwe bez zainstalowania nowych kutych tłoków i niestandardowego wału korbowego. Nowe są również turbosprężarki z większym ciśnieniem doładowania i zmienione oprogramowanie silnika. Do tego dochodzi bardziej wydajny układ wydechowy.

Wszystko to przekłada się na szalone osiągi

Ważący 2720 kg pickup rozpędza się do setki w 3,7 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 280 km/h. Trudno to sobie wyobrazić, ale ten pojazd o gabarytach kiosku przyspiesza w czasie takim samym, jak Ferrari FF.

Brabus P900 Rocket Edition ma też charakterystyczny wyróżnik – włókno węglowe

Dużo włókna węglowego. Z zewnątrz z tego materiału wykonano m.in. maskę, przednie i tylne nadkola, dyfuzor, spojler, a nawet kołpaki. We wnętrzu karbon komponuje się z czarnymi skórzanymi fotelami i czerwonymi przeszyciami.

Na żywo musi to wyglądać ciekawie

Przekona się o tym zaledwie dziesięciu klientów, którzy będą gotowi zapłacić za swój egzemplarz co najmniej 650 000 euro, nie licząc podatków oraz dodatkowego wyposażenia.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze