Twój blog motoryzacyjny

Oto 3 nowe modele Jeepa. Jeden z nich będzie powstawał w Polsce

Jeep chce być w pełni elektryczną marką w Europie do 2030 roku. Podczas „Jeep 4ex day” producent pokazał trzy całkowicie nowe modele, które trafią na rynek w najbliższych dwóch latach. To Jeep Recon, Jeep Wagoneer S i Jeep Avenger.

Jeep Recon jest największym z nich

Widać wyraźnie, że projektujący go styliści zapatrzeni byli we Wranglera. Auto ma zdejmowane drzwi, a dach otwierany jest elektrycznie. Jeep chwali się, że Recon dorównuje również Wranglerowi zdolnościami terenowymi. Posiada system zarządzania trakcją Jeep Select-Terrain, elektroniczną blokadę osi i odpowiednie opony do jazdy off-road.

Niestety, nic nie wiadomo na temat akumulatora i silnika. Na to przyjdzie jeszcze czas. Jeep Recon będzie powstawał w USA, a do sprzedaży trafi w 2024 roku.

Kolejny, Jeep Wagoneer S, odznacza się niezwykłą wydajnością

Jeep deklaruje, że Wagoneer S zrobi setkę w 3,5 s, a na jednym ładowaniu przejedzie nawet 640 kilometrów. Osiągami przypomina szalonego Jepa Grand Cherokee Trackhawk, który jednak pod maską skrywa potężne V8 Hemi o mocy 710 KM. W przypadku Wagoneera S serce jest elektryczne o mocy ok. 600 KM. Na więcej informacji musimy poczekać. Jeep Wagoneer S zadebiutuje również w 2024 roku.

Jeep Avenger jest przeznaczony do jazdy w mieście

Wiadomo, że jest mniejszy od modelu Renegade, który mierzy 4236 mm długości. Mimo to producent obiecuje imponujący prześwit oraz kąty rampowy i najazdu, a także zasięg na poziomie 400 kilometrów.

Avenger będzie dostępny zarówno z napędem na przednią, jak i obydwie osie. Miejsce produkcji: fabryka w Tychach. Co ciekawe, najmniejszy z elektrycznych Jeepów trafi do sprzedaży najwcześniej, bo już w przyszłym roku.

Źródło: Jeep


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze