Twój blog motoryzacyjny

Skoda Vision 7S – nowy język projektowania i niebanalne rozwiązania na pokładzie

Skoda pracuje nad 7-osobowym SUV-em, który dołączy do elektrycznej oferty czeskiej marki. Jego zapowiedzią jest koncept Vision 7S.

Skoda w najbliższych kilku latach wprowadzi na rynek 5 nowych modeli z napędem elektrycznym

Jednym z nich będzie duży SUV, którego zwiastuje koncept Vision 7S. To niezwykle odważny projekt oznaczający całkowite odejście od dotychczasowego języka stylistycznego. Z nowym logo, zmienionym grillem i światłami w kształcie litery „T”.

Skoda Vision 7S – najbardziej charakterystycznym elementem SUV-a jest przedni pas

Czesi nazywają go Tech-Deck Face i można go się spodziewać także w innych elektrycznych modelach Skody. Masywny zderzak zintegrowano z siedmioma pionowymi listwami (czyżby styliści zapatrzyli się w Jeepa?), z których środkowa wyróżnia się pomarańczowym kolorem. Całość połączono z aluminiowym panelem. Nowe reflektory przybrały wspomniany kształt litery „T”. Taki sam układ świateł oraz listew znajdziemy również z tyłu.

Skoda Vision 7S dodatkowo wyróżnia się spłaszczoną linią dachu, który wieńczy niewielki spojler oraz 22-calowymi kołami z felgą o zamkniętej konstrukcji. Mają nie tylko wyglądać, ale także niwelować opór powietrza podczas jazdy i tym samym przyczyniać się do zwiększenia zasięgu.

Wnętrze jest minimalistyczne, ekologiczne i w stylu Skody – pomysłowo zaprojektowane

Drzwi otwierane pod wiatr (raczej na pewno nie trafią do wersji produkcyjnej) ukazują przestronną kabinę, zdolną pomieścić nawet 7 dorosłych osób. Większość materiałów pochodzi z recyklingu, zrezygnowano też ze skóry.

Kierowca ma do swojej dyspozycji niemal prostokątną kierownicę oraz ekran o przekątnej 14,6 cala, który może być ustawiony zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. W tej drugiej opcji sprawdzi się podczas ładowania, gdy będzie można oddać się krótkiej drzemce. Cieszy obecność kilku fizycznych przycisków i pokręteł – to znak, że Skoda nie zamierza całkowicie przejść na obsługę funkcji auta za pomocą dotykowego tabletu.

Nie można nie zauważyć fotelika dziecięcego, który umieszczono na tunelu środkowym

Według producenta jest to najbezpieczniejsze miejsce w aucie. Z koeli w podsufitce zamontowano małą kamerę, która wyświetla obraz dziecka w foteliku na przednim ekranie. Ciekawe, czy ostatecznie zobaczymy ją w finalnej wersji.

Skoda Vision 7S bazuje na tej samej platformie elektrycznej MEB, co model Enyaq

Akumulatory o pojemności 89 kWh zapewniają ok. 600 km zasięgu i można je ładować z mocą 200 kW. Więcej informacji póki co nie ujawniono. To oczywiście koncept, więc możliwe są jeszcze zmiany. Z nowym designem można się jednak powoli oswajać.  

Zdjęcia: Skoda


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze