Twój blog motoryzacyjny

Corvette debiutuje w… Chinach

Ale nie taka, jak myślicie. To BYD Corvette 07, który z amerykańską legendą poza nazwą nie ma nic wspólnego.

BYD Corvette 07 (określany też przez niektóre chińskie media jako Frigate 07) jest całkiem dużym SUV-em

Mierzy 4820 mm długości, 1920 mm szerokości i 1750 mm wysokości, a jego rozstaw osi ma aż 2820 mm. Auto powstało na platformie podłogowej BYD Tang, a do pierwszych klientów trafi we wrześniu tego roku.

BYD Corvette 07 – co go wyróżnia poza nazwą?

Z przodu owalny grill z podświetlaną grafiką LED i parą wąskich reflektorów. Z tyłu charakterystyczny pasek świetlny oraz podwójny spojler wystający z dachu. SUV ma też wysuwane klamki, nadkola wykończone czarnym plastikiem oraz zestaw 20-calowych kół. Pod względem stylistycznym nie odbiega jakoś szczególnie od wielu europejskich SUV-ów

Pod maską nie znajdziemy V8

BYD Corvette 07 jest hybrydą plug-in. Układ napędowy składa się z niedużego silnika benzynowego 1.5 z doładowaniem o mocy 139 KM, który wspomaga elektryczna jednostka na przedniej osi o mocy 197 KM. W ofercie przewidziano również wersję z dwoma motorami elektrycznymi o łącznej mocy 401 KM i 656 Nm. Zapewni trochę więcej emocji, dzięki przyspieszeniu do setki w czasie 4,7 s.

Nabywcy SUV-a będą mogli wybierać spośród dwóch rodzajów baterii litowo-jonowych o pojemności 9,9 kWh i 18,3 kWh. Zasięg na samym prądzie ma wynosić odpowiednio 46 i 71 km. Za bazową wersję auta z mniejszą baterią Chińczycy zapłacą równowartość 32 000 dolarów, czyli ok. 151 000 zł.

Co ciekawe, elektryczny SUV Corvette, od GM, też prawdopodobnie powstanie

O takich planach mówi się już od jakiegoś czasu, pada nawet data: 2025 rok. Amerykanie mieliby sprzedawać go pod osobną marką Corvette, już bez znaczka Chevroleta, jako rywala dla Porsche Taycan i Tesli Model S.

Źródło: carnewschina.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze