Twój blog motoryzacyjny

Decyzja zapadła: Polestar O2 ujrzy światło dzienne

Polestar ogłosił, że jego koncepcyjny projekt kabrioletu O2 trafi do produkcji i będzie miał krótką nazwę „6”. Mimo że jeszcze trochę na niego poczekamy, to już całkiem sporo o nim wiadomo.

W marcu Polestar zaskoczył chyba wszystkich prezentując koncept elektrycznego kabrioletu o nazwie O2

Nikt się tego po marce kompletnie nie spodziewał. Koncepcyjny kabriolet z dronem na pokładzie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony publiczności, a prasa motoryzacyjna była wręcz nim oczarowana. To sprawiło, że dyrektor generalny, Thomas Ingennlath, dał zielone światło wersji produkcyjnej.

Polestar 6, bo tak będzie się nazywał sportowy kabriolet, będzie oczywiście elektrykiem

Było to pewne od samego początku, bo oferta Polestara ma składać się wyłącznie z pojazdów elektrycznych (wyjątek stanowi hybryda plug-in Polestar 1). Pierwszy elektryk już zadebiutował – to sedan Polestar 2, ale w planach są kolejne – SUV-y o numerze 3 i 4 oraz grand tourer oznaczona numerem 5. Dziś wiadomo, że dołączy do nich kabriolet z szóstką w nazwie.

Szwedzi ujawnili nowe informacje na jego temat

Kabriolet będzie bazował na aluminiowej platformie, opracowanej we własnym zakresie, która stanie się również podstawą Polestara 5. To samo dotyczy 800-woltowej architektury wraz z dwusilnikowym układem napędowym o mocy 872 KM i momencie obrotowym na poziomie 900 Nm. Producent nie wdaje się w szczegóły, ale obiecuje sprint do setki w czasie 3,2 s i prędkość maksymalną sięgającą 250 km/h.

W pierwszej kolejności zadebiutuje specjalna edycja „La Concept”

Limitowana do 500 egzemplarzy, z niebieskim lakierem i 21-calowymi felgami oraz jasnym skórzanym wnętrzem ma odzwierciedlać specyfikację wersji koncepcyjnej. Prawdopodobnie już bez drona, który stanowił część składową auta.

Takie są plany, choć i one mogą jeszcze ulec zmianie

Debiut rynkowy Polestara 6 ma nastąpić bowiem dopiero w 2026 rok. W motoryzacji 4 lata to szmat czasu i trudno zakładać coś na pewno. Szwedzi są jednak dobrej myśli i rozpoczęli już przyjmowanie zamówień.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze