Twój blog motoryzacyjny

Dodge Charger i Challenger wkrótce z napędem elektrycznym

Dotychczas marka Dodge pozostawała bezpieczną przystanią dla mocarnej jednostki V8. Niestety, to się zmieni. Nowa generacja Dodge’a Chargera i Challengera będzie wyłącznie elektryczna.

Ryczący silnik V8 to wizytówka Dodge’a

Jest to oczywiste dla każdego miłośnika motoryzacji. Bardzo mocny, wkręcający się na obroty silnik, który przepala hektolitry benzyny kojarzy się z Chargerem, jak chyba z żadnym innym muscle carem. Idzie jednak nowe. Zarządzający amerykańską marką zdecydowali o końcu tradycyjnej jednostki spalinowej pod maską Chargera i Challengera. Wraz z nową generacją pojazdów zadebiutuje elektryczny napęd.

To dość smutna wiadomość, choć z drugiej strony nie powinna zaskakiwać aż tak bardzo

Elektryfikacja jest jak tsunami i nie da się przed nią uciec. Ford zrobił unik tworząc submarkę pojazdów elektrycznych i prezentując Mustanga Mach-E, nie wycofując póki co z oferty spalinowych modeli. Dodge podobno również rozważał podobną opcję, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Pożegnanie z silnikiem V8 i generalnie ze spalinowymi jednostkami ma być przesądzone. Przynajmniej jeśli chodzi o modele Charger i Challenger.

Zanim potężne muscle cary z V8 przejdą do historii, Dodge szykuje małą niespodziankę

Amerykanie pracują nad modelem ostatecznym Challengera, który otrzyma doładowaną jednostkę V8 o mocy ponad 900 KM. Zasilany paliwem E85 pojazd prawdopodobnie zadebiutuje podczas imprezy Dodge Speed Week w połowie sierpnia. Koniec pewnej epoki zaplanowano więc z przytupem. Pytanie tylko, jak na to zareagują najwierniejsi fani marki.


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze