Twój blog motoryzacyjny

Superauto na szuter? Oto Lamborghini Huracan Sterrato

Lamborghini Huracan Sterrato jest coraz bliższe wersji produkcyjnej. Wjedzie tam, gdzie inne superauta mogą tylko pomarzyć.

Pierwsze przymiarki Lamborghini do stworzenia uterenowionego Huracana pojawiły się w 2019 roku, gdy zadebiutował jego koncept. A potem nagle zapadła cisza. Słusznie wiec można było przyjąć, że temat umarł śmiercią naturalną i już nie wróci.

Na początku tego roku dziennikarze donieśli jednak o testach auta w zaśnieżonej Skandynawii i okazało się, że projekt żyje i jest cały czas rozwijany. Po ujawnieniu oficjalnego zwiastuna w tym tygodniu, chyba nie powinniśmy mieć dłużej wątpliwości, że Sterrato trafi w końcu do produkcji.

Lamborghini Huracan Sterrato zjeżdża z asfaltu

W zasadzie już w nazwie można się tego domyślić (Sterrato z włoskiego oznacza drogę polną). Huracan ma poszerzone błotniki i plastikowe osłony nadwozia oraz dodatkowe zabezpieczenie podwozia. To jak najbardziej zrozumiałe.

Poruszanie się w lekkim terenie wymagało od Lamborghini zwiększenie prześwitu auta – podobno o 47 mm, co poprawiło kąt natarcia i zejścia. Nowe są amortyzatory i geometria zawieszenia, o specjalnych terenowych oponach nie wspominając.

W porównaniu z konceptem zniknęła świetlna listwa na dachu, ale prostokątne światła na szczycie zderzaka oraz relingi dachowe pozostały. Na szczęście, bo Sterrato wygląda świetnie, a wszystkie te off-roadowe elementy zwiększają jeszcze jego atrakcyjność.

A co z silnikiem, spytacie

Choć producent tego nie zdradził, za plecami kierowcy znajdzie się prawdopodobnie 640-konne 5,2-litrowe V10 z modelu Evo. Napęd na cztery koła z systemem wektorowania momentu obrotowego jest oczywiście pewniakiem.

Sterrato ma być ostatnią odmianą Huracana. Nie zdziwię się, jeśli będzie mocno limitowana, a pierwszeństwo zakupu dostaną wierni klienci marki. Następca otrzyma zelektryfikowany układ napędowy i będzie już całkowicie innym pojazdem.


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze