Twój blog motoryzacyjny

Honda Civic Type R coraz mniej tajemnicza

Zakamuflowana Honda Civic Type R widziana była wielokrotnie na drogach od roku. W końcu Japończycy zdecydowali się pokazać ją bez kamuflażu. Nie znaczy to jednak, że przy okazji ujawnili wszystkie szczegóły techniczne.

Nowa Honda Civic Type R ma być najszybsza i najmocniejsza w historii

Poniekąd swoje możliwości auto udowodniło już na torze Suzuka, gdzie ustanowiło rekordowe okrążenie w kategorii seryjnych przednionapędowych pojazdów.

Wiadomo, że pod maską znajdziemy poprawioną turbodoładowaną 4-cylindrową jednostkę 2.0, z którą współpracuje usprawniona 6-biegowa manualna skrzynia. Cieszy tradycyjna szkoła, czyli wierność manualowi, napęd na przód, czy brak technologii hybrydowej, wciąż jednak nie wiemy, jakie udoskonalenia zostały wprowadzone oraz jaka jest moc nowego Type R-a. Na pewno dostaniemy ponad 320 KM, ale ile dokładnie, tego nie ujawniono.

Musimy też uwierzyć na słowo, że Honda Civic Type R jest niższa, dłuższa i szersza od poprzednika

Producent zaopatrzył swojego hot hatcha w zestaw 19-calowych felg i opony Michelin Pilot Sport 4S, które są szerokie na 265 mm. Prawdopodobnie to one odegrały kluczową rolę w ustanowieniu rekordu na torze Suzuka.

Poza tym Type R nie jest już tak agresywny wizualnie, jak jego poprzednicy

Honda skupiła się na poprawie aerodynamiki. Debiutują nowe wloty (m.in. w zderzaku i na masce) i boczne spojlery w progach, które zwiększają wydajność przepływu powietrza. Nowe jest tylne skrzydło, które osadzono na aluminiowych wspornikach. Powiększył się również dyfuzor z trzema okrągłymi końcówkami układu wdechowego.

W kokpicie rządzi czerwień połączona z czernią

Czerwone są sportowe kubełkowe fotele, dywaniki i przeszycia. Cała reszta utrzymana jest w kolorze czarnym. Wśród nowości znalazł się zestaw cyfrowych wskaźników oraz kierownica.

I to w zasadzie byłoby na tyle

Na Starym Kontynencie Honda Civic Type R zadebiutuje na początku 2023 roku. Można mieć nadzieję, że w najbliższych miesiącach poznamy już pełną specyfikację auta oraz jego cenę.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze