Twój blog motoryzacyjny

Toyota Highlander po liftingu. W nowym ciemnozielonym malowaniu wygląda świetnie

Toyota Highlander obecna jest na rynku europejskim od maja 2020 roku. Największy SUV marki właśnie przeszedł niewielkie odświeżenie, zyskując nowe multimedia i kilka nowych rozwiązań z zakresu komunikacji i łączności. No i ekstra kolor.

Zacznijmy od metalizowanego koloru – nazywa się Cypress Green

I trzeba przyznać, że znakomicie komponuje się z czarnymi błyszczącymi 20-calowymi aluminiowymi felgami. Highlander w takim opakowaniu prezentuje się dojrzalej i zdecydowanie będzie przykuwał uwagę na drodze.

Oczywiście nie jest to jedyna i najważniejsza nowość

Kilka zmian zaszło we wnętrzu. Przede wszystkim można zdecydować się na nową kolorystyczną konfigurację z beżowym lub karmelowym odcieniem skórzanej tapicerki.

SUV otrzymał nowy dotykowy ekran multimediów Toyota Smart Connect z najnowszym oprogramowaniem. Technologia posiada nowe funkcje, takie jak nawigacja w chmurze dostosowana do ruchu drogowego w czasie rzeczywistym, mapy miast w 3D, czy informacje o lokalizacji fotoradarów stacjonarnych. Przyda się szczególnie podczas dłuższych wyjazdów.

Nowością jest również konfigurowalny cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 12,3 cala. Wyróżnia się trójwymiarowym efektem i można go dostosować do czterech różnych motywów stylistycznych.

Każdy nowy Highlander z rocznika 2023 w Europie będzie także wyposażony w system ładowania bezprzewodowego. Bezprzewodowo działa funkcja CarPlay, a łączność z Android Auto możliwa jest za pomocą kabla.

Toyota Highlander po liftingu – silnik

7-osobowaToyota Highlander dostępna jest w naszej części Europy w wersji hybrydowej – z 2,5-litrową jednostką benzynową i dwoma silnikami elektrycznymi. Łączna moc takiego układu wynosi 248 KM, a jego zaletą jest niskie zużycie paliwa.

Odświeżoną Toyotę Highlander można już zamawiać, a pierwsze dostawy do klientów przewidziano na czwarty kwartał 2022 roku.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze