Twój blog motoryzacyjny

Alfa Romeo Tonale – znamy kompletny cennik

Afla Romeo Tonale zadebiutowała na początku roku po wielu perypetiach. To niezwykle ważny model w gamie, który ma przekonać do siebie klientów tym, że jest kompaktowym SUV-em o ciekawej stylistyce. Do cennika trafiła właśnie bazowa wersja auta oraz cztery warianty wyposażenia.

Zacznijmy jednak od Alfy Romeo Tonale w odmianie Edizione Speciale, która kosztuje 180 000 zł

Cenę limitowanej wersji Tonale poznaliśmy już kilka miesięcy temu, więc nie ma tu zaskoczenia. To odmiana występująca w konfiguracji hybrydowej z 1,5-litrowym 4-cylindrowym silnikiem o mocy 130 KM i z 48-woltowym silnikiem elektrycznym (20 KM). Występuje w pakiecie z dwusprzegłowym automatem i dostępna jest również w 160-konnej odmianie, która kosztuje 189 000 zł. Wszyscy chętni na specjalną edycję Tonale muszą się jednak spieszyć, bo będzie w sprzedaży jedynie do 15 czerwca.

Wiadomo było, że w cenniku znajdą się też nieco tańsze wersje

Wszystko jest już jasne. Przygodę z atrakcyjnym SUV-em można rozpocząć od 157 000 zł za odmianę Super. Co ciekawe, Włosi na tę samą kwotę wycenili zarówno wersję benzynową z układem mild hybrid, jak i diesla. Wersja benzynowa to wspomniane wyżej 1.5 T4 130 KM, z którą połączono automatyczną 7-stopniową skrzynię. Wariant z dieslem również dysponuje mocą 130 KM, ale automatyczna przekładnia posiada o jedno przełożenie mniej.

Już w bazowej wersji Super możemy liczyć na bogate wyposażenie

Alfa Romeo wyróżni się na ulicy 18-calowymi felgami i pełnym oświetleniem LED. Na pokładzie znajdziemy automatyczną, dwustrefową klimatyzację, wirtualny kokpit zegarów i całą masę systemów bezpieczeństwa. Kierowca ma do dyspozycji system trybów jazdy Alfa DNA i system audio U-Connect z ekranem dotykowym w rozmiarze 10, 25 cali.

Poza wariantem wyposażenia Super są jeszcze trzy wyższe wersje (nie licząc Edizione Speciale): Sprint, Ti oraz Veloce

Alfa Romeo Tonale w wersji Sprint startuje od 168 000 zł i ma dodatkowo m.in. aktywny tempomat, czujniki parkowania tylne i przednie, system rozpoznający znaki drogowe z fabryczna nawigacją oraz kierownice obszyta skórą. Można też zaznaczyć w opcjach szklany dach z relingami (7500 zł), pakiet Winter (podgrzewane fotele, koło kierownicy i dysze wycieraczek za 2500 zł), lub pakiet autonomicznej jazdy (czujniki martwego pola, asystent jazdy w korku, utrzymanie na pasie ruchu, czy kamera 360 stopni za 8000 zł).

Wersja wyposażenia Ti kosztuje 187 000 zł w przypadku mocniejszej benzyny

I 179 000 zł, gdy wybierzemy diesla. W tej linii wyposażenia otrzymamy chromowane wykończenie nadwozia, adaptacyjne reflektory matrycowe Full LED, czy kamerę cofania z liniami dynamicznymi. Podobnie jak w niższej wersji można wybrać kilka dostępnych pakietów.

Veloce to najbogatsza dostępna wersja wyposażenia w cenie 198 000 zł

Fani diesla jej jednak nie wybiorą, bo występuje jedynie z mocniejszą jednostką benzynową. Wśród dodatków znajdziemy m.in. zaciski hamulcowe Brembo w kolorze czerwonym, większe 19-calowe felgi, czy sportowe zawieszenie DSV. W tej wersji dostaniemy także aluminiowe nakładki na pedały i aluminiowe wewnętrzne listwy progowe.

Źródło: Alfa Romeo


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze