Twój blog motoryzacyjny

Honda ZR-V – nowy przedstawiciel SUV-ów w gamie Hondy

Honda poszerza swoją europejską gamę modelową o nowego SUV-a –Hondę ZR-V, która wiedzie na rynek w 2023 roku. Będzie rywalem dla Toyoty Corolli Cross, Nissana Qashqai i Kii Sportage. Co o nim wiadomo?

Honda ZR-V to SUV segmentu C

Według Hondy jest jeszcze miejsce na nowego SUV-a, który uzupełni lukę pomiędzy modelami HR-V i CR-V. Wiadomo, że będzie to hybryda bazująca na modelu Civic. Japończycy nadal uważają, że ten rodzaj napędu ma do odegrania ważną rolę w redukcji emisji CO2 i może być pomostem do całkowitego przejścia na elektryfikację.

Układ napędowy nowej Hondy Civic e:HEV składa się z 2-litrowego silnika benzynowego i dwóch jednostek elektrycznych zamontowanych z przodu. Jego łączna moc systemowa wynosi 184 KM. Takiego rozwiązania możemy więc spodziewać się w Hondzie ZR-V, o ile producent nas czymś jeszcze na sam koniec nie zaskoczy.

Wersja chińska wylądowała właśnie na rynku

Tak naprawdę to bliźniak amerykańskiej odmiany HR-V, ale wygląda ciekawiej. Jest to o tyle istotne, że wersja europejska może wyglądać podobnie.

Oprócz wprowadzenia do gamy modelu ZR-V Honda planuje jeszcze jedną ważną premierę w tym roku

Zaskoczenia tu nie ma, bo chodzi o Hondę Civic Type-R, która zdążyła już ustanowić rekord przejazdu na torze Suzuka. Przednionapędowy hot hatch będzie ostatnim pojazdem marki z mocnym silnikiem bez elektrycznego wsparcia.

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze