Twój blog motoryzacyjny

BMW X7 odświeżone. Ma światła przypominające zmrużone oczy

BMW X7 po liftingu przykuwa wzrok nie tyle wielkim grillem, co podzielonymi reflektorami. Poza tym ma odświeżone wnętrze, sporo technologii na pokładzie i nowe silniki.

BMW X7 po 4 latach na rynku przechodzi lifting

Zmiany są o tyle ważne, że zapowiadają nową stylistykę bawarskiej marki. BMW X7 zdradza nam więc po części, jak będą wyglądały nowe modele serii 7/i7, a także hybrydowy crossover XM.

Przede wszystkim zerknijcie na przód

Największy SUV premium w gamie BMW wyróżnia się teraz dwuczęściowymi światłami. Górne reflektory LED odpowiadają za światła do jazdy dziennej, pozycyjne oraz kierunkowskazy. Dolne to światła mijania i drogowe.

Grill nadal jest sporych rozmiarów, ale już nie budzi takich emocji. Jeśli ktoś zechce jeszcze bardziej się wyróżnić, może zdecydować się na jego podświetlenie a la Rolls-Royce.

W topowych wersjach można liczyć na przyciemniane oprawy reflektorów i czarną atrapę chłodnicy.

Mniej dzieje się z tyłu

Zmiany w zasadzie zaczynają się i kończą na wąskich światłach z nową grafiką. Wraz z nową stylistyką debiutują także odważne lakiery. Jest ich w sumie czternaście. Za odpowiednią dopłatą po raz pierwszy będą dostępne 23-calowe obręcze – bazowo X7 jeździ na kołach z 20-calową felgą.

Wnętrze stało się jeszcze bardziej nowoczesne

Nowością jest system BMW iDrive 8 oraz dwa tablety: 12,3 calowy zestaw cyfrowych wskaźników i połączony z nim zakrzywiony w stronę kierowcy 14,9-calowy centralny ekran. Na konsoli środkowej zagościła nowa dźwignia biegów w formie niewielkiego przełącznika.

Standardem są fotele z funkcją ogrzewania zarówno dla kierowcy, jak i pasażera z przodu. Można je wyposażyć w opcję masażu i wentylacji. Nie trzeba dopłacać za tapicerkę ze skóry Merino, czterostrefową klimatyzację, wykończenie ozdobną listwą ze szlachetnego drewna, czy panoramiczny dach. Wysoki poziom komfortu zapewnia adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne – również dostępne bez dopłaty. Co jeszcze? Wśród ciekawych gadżetów znajdziemy cyfrowy kluczyk oraz obsługę technologii 5G przez kartę sim.

BMW X7 – silniki

Podstawową jednostką benzynową jest 6-cylindrowy silnik rzędowy o mocy 380 KM i 520 Nm, który ma wsparcie systemu hybrydowego z 48-woltową instalacją elektryczną. W tej wersji (xDrive40i) potężny SUV przyspiesza do setki w 5,8 s.

Flagowa odmiana BMW X7 xDrive M60i skrywa pod maską 4,4-litrową jednostkę V8, również z technologią mild hybrid. Jej moc to 530 KM i 750 Nm. Rozpędzenie się od 0 do 100 km/h zajmuje mu 4,7 s.

Jeszcze więcej mocy z tego samego silnika (621 KM i 800 Nm) oferuje Alpina XB7. Tutaj sprint do setki zamyka się w 4 s.

Do wyboru jest także BMW X7 xDrive40d z3-litrową jednostką wysokoprężną o mocy 340 KM i 700 Nm momentu obrotowego.

Wszystkie silniki zestawiono z 8-stopniową skrzynią Steptronic i napędem na 4 koła z możliwością dominacji tylnej osi.

BMW X7 po liftingu trafi do salonów w najbliższych miesiącach

Ceny nie ujawniono, ale na pewno trzeba się przygotować na podwyżkę względem starego modelu, który obecnie kosztuje co najmniej 428 800 zł.

Zdjęcia: BMW


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze