Twój blog motoryzacyjny

Honda Civic Type R z rekordem na torze Suzuka

Honda przygotowuje się do premiery nowego Civica Type R. Ten przednionapędowy hot hatch w CV może już sobie wpisać rekordowy przejazd na japońskim torze Suzuka.

Hondy Civic Type R nie trzeba nikomu przedstawiać

Znakomite osiągi, duża moc, precyzyjny układ kierowniczy, czy w końcu ciekawa stylistyka to tylko kilka atutów Civica Type R. Debiut nowej generacji jest tuż tuż, a auto aktualnie przechodzi różne testy. Niewiele jeszcze wiadomo o niej na pewno, poza tym, że zakończy pewien etap w rozwoju modeli z silnikami spalinowymi. Kolejne odmiany zostaną już zelektryfikowane.

Pewne jest również to, że najnowsza generacja jest jeszcze szybsza od poprzedniej

Nowa Honda Civic Type R ustanowiła niedawno rekord przejazdu na torze Suzuka. Pokonując 5,8-kilometrową trasę w czasie 2 minut i 23,120 s, okazała się szybsza o blisko sekundę od Civica Type R Limited Edition z 2021 roku.

Być może nie jest to jakaś ogromna poprawa, ale mówimy tu o pojeździe, który wykręcił lepszy czas od wielu superaut na tym torze, znacznie droższych i mniej praktycznych, takich jak np. Ferrari F40 (2 minuty 25 s), czy Lamborghini Diablo SV (2 minuty 32,9 s).

Debiut Hondy Civic Type R spodziewany jest na drugą połowę tego roku

Rywalami dla niej będą najnowsza Toyota GR Corolla, Volkswagen Golf R i Mercedes-AMG A35.

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze