Twój blog motoryzacyjny

Fiat chce być jak Tesla: elektryczny i dla wszystkich

Plan Fiata na najbliższą przyszłość to elektryczność i kompaktowe auta w dobrej cenie. Już niebawem poznamy cztery nowe modele, wśród których znajdą się trzy crossovery i niewielki pojazd z segmentu B.

To może być wielki powrót marki na światowy rynek pod szyldem Stellantis

Funkcjonowanie w ramach utworzonego w 2021 roku koncernu Stellantis jest szansą dla Fiata na nowe otwarcie. W najbliższych 5 latach na rynek trafią cztery nowe auta, które oficjalnie potwierdził już dyrektor generalny Fiata, Olivier Francois.

Każdy spalinowy model otrzyma swój odpowiednik elektryczny, a po 2027 roku innego Fiata niż z napędem elektrycznym już nie kupimy.

Fiat ma ambicję, by zostać pierwszą masową marką na rynku, która będzie w pełni elektryczna. Stąd też porównanie do Tesli, które padło z ust szefa firmy. Jednocześnie w Fiacie uznali, że najodpowiedniejszym segmentem dla marki jest segment B i to w małych samochodach Fiat chce się specjalizować. Trzeba przyznać, że to bardzo dobra wiadomość, mając w pamięci nieudane próby rywalizowania Fiata w segmencie C (Albea), czy D (Croma).

Pierwszą z planowanych premier poznamy już w przyszłym roku

To w pewnym sensie będzie następca Punto, które wycofano z produkcji po 25 latach rynkowej egzystencji. Nie przejmie jednak po nim nazwy. Ze względu na platformę CMP, najbliżej będzie mu do Peugeota 208 i Citroena C3, z którymi to Fiat zamierza współdziałać.

Fiat do miasta też jest w planach

W ofercie Fiata znajdziemy małą Pięćsetkę, dostępną również w wersji usuvionej jako 500X, ale według Oliviera Francois jest jeszcze miejsce na jeden model, który zada szyku w mieście.

Nie zapominajmy też o Fiacie Panda

To prawdziwa ikona włoskiej marki, która w nowej poliftingowej wersji nieźle sobie radzi na rynku. Fiat myśli już jednak o nowym wcieleniu. W 2019 roku światło dzienne ujrzał potencjalny następca Pandy – koncept Centoventi. Wyglądał tak:

Nowy model ma na nim bazować. Ma to być prosta i solidna konstrukcja, wyróżniająca się charakterystycznym designem. DNA Pandy znajdzie również odzwierciedlenie w innych modelach marki. W sumie do 2027 roku na ofertę Fiata złoży się ich aż dziesięć.

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze