Twój blog motoryzacyjny

BMW i3 z hatchbacka stało się sedanem

BMW zaprezentowało w pełni elektrycznego sedana, który bazuje na serii 3, ma wydłużony rozstaw osi i będzie dostępny na rynku chińskim. Auto zdradza równocześnie, jak może wyglądać nowa „trójka” po liftingu.

Chińczycy kochają sedany

Im są większe, tym lepiej, bo to znaczy, że oferują więcej komfortu dla pasażerów w drugim rzędzie. Ale nie tylko o to chodzi. Taki pojazd gwarantuje wyższy status społeczny swojemu właścicielowi, a w Chinach są na tym punkcie wyczuleni. Nie ma co się zatem dziwić, że na tamtejszym rynku będzie oferowany sedan BMW i3 w wydłużonej wersji – dokładnie  o 115 mm względem zwykłej spalinowej serii 3 dostępnej w Europie.

Jego pełna nazwa to BMW i3 eDrive35L

To tak dla odróżnienia od elektrycznego hatchbacka i3, który odszedł do historii po 9 latach produkcji. Nowe BMW i3 wykorzystuje najnowszy układ napędowy eDrive 5. generacji, dzieląc komponenty z takimi modelami, jak BMW iX3, BMW i4 i BMW iX.

Maksymalna moc wyjściowa elektryka to 281 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Ma to wystarczyć do osiągnięcia setki w czasie 6,2 s.

Jeśli chodzi o zasięg, BMW obiecuje nawet 526 km na jednym ładowaniu z baterii o pojemności 66,1 kWh. Jest to jednak wartość liczona według cyklu pomiarowego CLTC, który jest uważany za dość optymistyczny względem cyklu WLTP. Rzeczywisty zasięg z pewnością będzie dużo niższy.

Maksymalna moc ładowania nie przekracza 95 kW, co oznacza, że naładowanie akumulatora od 10 do 80% ma zajmować ok. 35 minut.

Zdjęć wnętrza BMW nie ujawniło

Wiadomo za to, że na pokładzie znajdziemy najnowszy system operacyjny. Znana jest także pojemność bagażnika, która wynosi 410 l, czyli o 70 l mniej niż w modelu spalinowym.

BMW i3 eDrive35L ucieszy wyłącznie chińskich klientów

Od samego początku projekt opracowywano z myślą o Państwie Środka. Auto będzie montowane w fabryce BMW w mieście Lydia w prowincji Shenyang. Europie pozostaje czekać na nową serię 3, także w wersji na prąd.

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze