Twój blog motoryzacyjny

Lancia Delta Integrale – z włoskiej piwnicy na aukcję

Nie ma to jak odkryć w piwnicy Lancię Delta Integrale z limitowanej serii 400 egzemplarzy. To właśnie spotkało jednego z włoskich dilerów w 2018 roku, który następnie przetransportował auto do USA. Ostatecznie można je wylicytować na aukcji.

Lancia Delta Integrale jest rajdową legendą

W latach 1987 – 1991 zdominowała Rajdowe Mistrzostwa Świata, zwyciężając w 44 rajdach i zdobywając 6 tytułów mistrzowskich dla konstruktorów oraz 4 tytuły dla kierowców. Auto doczekało się licznych wersji specjalnych, w tym rzadkiej edycji Martini 5 Evoluzione. To właśnie egzemplarz o numerze 69 z tej serii trafił na aukcję.

Lancia Delta Integrale Martini 5 Evoluzione powstała w 1992 roku, by upamiętnić piąty z rzędu tytuł mistrza świata konstruktorów. Bazuje na wariancie Integrale Evo i ma poszerzone nadkola, wentylowaną maskę, regulowany tylny spojler oraz unikalne oklejenia.

Niezwykłe jest to, że wystawiony egzemplarz pokonał na kołach zaledwie 168 kilometrów

Chyba nie sposób znaleźć inną równie dobrze zachowaną sztukę z tak niewielkim przebiegiem. Wszystko tutaj wygląda jak nowe. Nadwozie wykończono białym lakierem Bianco i pokryto charakterystycznymi paskami Martini Racing po obu stronach. Oryginalne są 15-calowe felgi Speedline oraz opony Michelin (205/50) z rocznika 1990-1991.

Lancia Delta Integrale – perfekcyjny stan dotyczy również wnętrza

Czarne sportowe fotele Recaro z czerwonym przeszyciami są w doskonałym stanie, a z dywaników nie usunięto nawet folii ochronnej. Na wyposażeniu jest klimatyzacja manualna, elektrycznie sterowane szyby oraz oryginalny odtwarzacz kaset Clarion AM/FM.

Pod maską Delta Integrale Martini skrywa 2-litrową turbodoładowaną jednostkę 16V o mocy nie mniejszej niż 210 KM i momencie obrotowym wynoszącym 300 Nm. Skrzynia jest pięciobiegowa (manual), a moc trafia na wszystkie koła.

Lancia Delta integrale w barwach Martini ma szansę na rekordową sprzedaż

Limitowana seria, niskie ślady zużycia oraz certyfikat autentyczności Lancia Classiche czynią z niej łakomy kąsek dla kolekcjonerów. Ci rozpoczęli już ze sobą zażarty bój o auto. Cena na aukcji na tę chwilę stanęła na 211 000 dolarów (ok. 907 000 zł), ale do końca licytacji zostało 5 dni i z pewnością jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte.

Źródło: bringatrailer.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze