Twój blog motoryzacyjny

Mansory bierze na warsztat Ferrari Roma

Ferrari Roma należy do najpiękniejszych współczesnych modeli włoskiej manufaktury. To eleganckie GT, które reprezentuje surowe piękno, a swoją stylistyką nawiązuje do klasycznych Ferrari z lat 60. Mansory zaaplikował mu trening kulturystyczny. Zobaczcie, co z tego wyszło.

Słynący z kontrowersyjnych projektów tuner uznał, że Ferrari Roma jest za mało męskie. Dlatego przygotował dla tego włoskiego coupe agresywny bodykit, który wraz ze zwiększoną mocą pozbawia je pierwotnego uroku.

Mansory zrobiło więc to, z czego jest najbardziej znane

Roma otrzymała powiększone zderzaki, nowe progi i karbonową maskę. Z tyłu pojawił się potężny dyfuzor, cztery końcówki układu wydechowego i centralnie umieszczone światło stopu.

Nie zabrakło kutych felg w rozmiarze 21 cali z przodu i 22 cali z tyłu, a także wykończonych karbonem nakładek na lusterka. Zresztą włókna węglowego jest znacznie więcej – z tego materiału wykonano większość dodatków, łącznie z tylną lotką, czy skrzelami na drzwiach.

Wnętrze łączy czerwoną skórę z czarnymi elementami, a uzupełnieniem jest karbon

Silnik Romy otrzymał zastrzyk mocy

Moc 3,9-litrowej jednostki V8 podniesiono za pomocą oprogramowania do 710 koni mechanicznych, a moment obrotowy zwiększono do 865 Nm. Dzięki tym zmianom Ferrari Roma ma osiągać setkę w 3,1 s i rozpędzać się do 322 km/h.

Ferrari Roma Mansory – ceny tuningu nie ujawniono

Ale jeśli kogoś stać na Ferrari, to niekoniecznie zaprząta sobie głowę ceną takiej modyfikacji. Musi tylko być fanem Mansory – ciekawe, czy znajdą się tacy wśród właścicieli zjawiskowej Romy.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze