Twój blog motoryzacyjny

Fiat Pulse Abarth – ciekawy debiut z Brazylii

Fiat Pulse jest dość zwyczajnym crossoverem, którego można kupić w Brazylii. Abarth dorobił mu pazury.

W Europie logo skorpiona widnieje na Pięćsetce. W Brazylii otrzyma je crossover segmentu B – Fiat Pulse. Ten niewyróżniający się niczym szczególnym pojazd w przebraniu Abartha zdecydowanie zyskuje. Nie tylko wygląda zadziornie, ale również oferuje trochę sportu.

Z zewnątrz poza charakterystycznym malowaniem (lakier Campovolo Grey) Pulse Abarth wyróżnia się zderzakiem z czerwonymi wstawkami, pionowymi wlotami powietrza i unikalną kratką. Ma większe koła w rozmiarze 18 – lub 19-cali i oczywiście liczne emblematy Abartha. Z tyłu znajdziemy poprawiony zderzak oraz dwie końcówki układu wydechowego.

Poprawkom wizualnym towarzyszą zmiany w układzie zawieszenia, dzięki czemu Pulse Abarth ma się lepiej prowadzić. Napęd? Raczej na przednią oś. W tym segmencie 4×4 nie jest spotykane.

Fiat Pulse Abarth – co pod maską?

Standardowa wersja Fiata Pulse korzysta z 1,3-litrowej jednostki z rodziny Firefly Flex o mocy 107 KM. W przypadku Abartha mamy do dyspozycji co najmniej 185 KM. Szczegółów na temat osiągów nie ujawniono, ale wiadomo, że jednostka może być sparowana z bezstopniową przekładnią.

Fiat Pulse Abarth został opracowany w Brazylii

I będzie dostępny w sprzedaży w 25 wydzielonych salonach na terenie całego kraju. W ten sposób producent chce wyróżnić Abartha jako markę premium i liczy na zainteresowanie ze strony zamożniejszej części brazylijskiego społeczeństwa. Szkoda, że nie trafi do Polski, bo i u nas miałby szansę na dobre przyjęcie.

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze