Twój blog motoryzacyjny

Kobiety wybrały Najlepszy Samochód Roku 2022

Jury tegorocznej edycji konkursu Women’s World Car of the Year ogłosiło zwycięzcę – został nim Peugeot 308.

Historia plebiscytu na Najlepszy Kobiecy Samochód Roku sięga 2009 roku

Jego inicjatorką jest dziennikarka motoryzacyjna Sandy Myhre, pochodząca z Nowej Zelandii. Kryteria głosowania opierają się na takich samych zasadach, którymi kierują się kierowcy przy wyborze samochodu. Pod uwagę brane są więc takie kwestie, jak m.in. bezpieczeństwo, jakość, cena, design, łatwość prowadzenia, komfort, oszczędność, czy wpływ na ekologię.

W tym roku w głosowaniu uczestniczyło 56 dziennikarek, zajmujących się branżą motoryzacyjną z 40 krajów i pięciu kontynentów.

W ścisłym finale znalazło się sześć aut, które podzielono według następujących kategorii: Peugeot 308 (najlepszy samochód miejski), Kia Sportage (rodzinny SUV), BMW iX (duży SUV), Ford Mustang Mach-E (najlepszy rodzinny samochód), Audi e-Tron GT (najlepszy samochód sportowy) oraz Jeep Wranglem 4xe (najlepszy samochód z 4×4).

Ostatecznie – tytuł Women’s World Car of the Year przypadł Peugeotowi 308

„Peugeot 308 to samochód, który oferuje niemal wszystko, czego można oczekiwać od samochodu. Świetnie się prowadzi i aż trudno uwierzyć w to, że pod maską większości wersji pracuje niewielki 1,2-litrowy silnik” – powiedziała Sandy Myhre, która aktualnie pełni funkcję honorowej przewodniczącej plebiscytu

Peugeot 308 dostępny jest w wersji hatchback i kombi

Bazuje na zmodyfikowanej platformie EMP2, dostosowanej do kilku rodzajów napędu. Podstawową jednostkę stanowi 3-cylindrowy silnik benzynowy 1.2 PureTech o mocy 110 lub 130 KM. W ofercie znajdziemy również diesla 1.5 o mocy 130 KM i hybrydę plug-in o mocy 150 lub 180 KM. W 2023 roku gamę napędową uzupełni wersja elektryczna.

Źródło: womensworldcoty.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze