Twój blog motoryzacyjny

Fiat Ulysse powraca z napędem elektrycznym

Fiat Ulysse był niewielkim minivanem produkowanym do 2010 roku. Fiat e-Ulysse to elektryczny van, który nie ukrywa pokrewieństwa technologicznego z Peugeotem e-Traveller, czy Citroenem SpaceTourrer.

W koncernie Stellantis wiedzą jak zarabiać. Na rynek trafia elektryczny Fiat e-Ulysse, który po zdjęciu logotypu niewiele się różni od elektrycznego vana Peugeota, Opla, czy Citroena. Decydując się na jednego z nich, wybieramy w zasadzie ten sam pojazd ze sprawdzonym napędem.

Fiat e-Ulysse – dwa dostępne akumulatory (50 lub 75 kWh) i zasięg odpowiednio 230 i 330 km

Tak przedstawiają się w największym skrócie możliwości nowego transportera Fiata. Opcja szybkiego ładowania pozwoli napełnić jego baterie do poziomu 80% w ok. 45 minut. Samochód dysponuje mocą 136 KM i momentem obrotowym na poziomie 260 Nm, więc osiągi nie są jego mocną stroną. Wiadomo, że prędkość maksymalna wynosi 130 km/h, a przyspieszenie do setki zamyka się w 13,5 s.

Dla potencjalnych nabywców ważniejsze są jednak inne rzeczy, np. ilość miejsca

Fiat e-Ulysse oferuje konfigurację 7- lub 8-miejscową. W tej pierwszej drugi rząd foteli może być zwrócony w stronę trzeciego rzędu, umożliwiając pasażerom oddanie się miłej konwersacji przy rozkładanym stoliku.

W układzie 8-osobowym znajdziemy dodatkowe miejsce w drugim rzędzie. Po złożeniu wszystkich foteli powstaje przestrzeń bagażowa o pojemności 4900 l (4200 l w wersji krótszej). Taksówkarze powinni ten fakt docenić.

Fiat e-Ulysse może być też całkiem dobrze wyposażony

Lista opcji jest długa i obfita szczególnie przy wyborze najbogatszej odmiany. Widnieje na niej panoramiczny dach, skórzane fotele, ksenonowe reflektory, elektryczna tylna klapa bagażnika, a nawet urządzenie do dezynfekcji powietrza. Wśród systemów wsparcia kierowcy są asystent martwego pola, system utrzymania na pasie ruchu, czy automatyczne hamowanie awaryjne.

Van będzie powstawał w fabryce Stellantis, która ulokowana jest w Hordain we Francji.

Źródło: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze