Twój blog motoryzacyjny

Nissan Leaf po liftingu. Przykuje uwagę felgami

Nissan Leaf drugiej generacji otrzymał delikatne odświeżenie. Zmiany dotyczą głównie nowych opcji poprawiających wizualną prezencję elektryka.

Nissan Leaf wprowadził japońską markę w erę elektromobilności

Nissan Leaf zadebiutował w 2010 roku, zdobywając rok później prestiżowy tytuł Car of the Year. Świat bardzo szybko pokochał niewielkiego elektryka, a pierwszą generację zakupiło aż 283 000 klientów.

W 2018 roku poznaliśmy kolejne wcielenie Leafa, które również cieszyło się niesłabnącą popularnością w rankingach sprzedaży w całej Europie. Zanim zadebiutuje następca, co prawdopodobnie stanie się w 2025 roku, Nissan wprowadził kilka zmian do obecnej generacji.

Najbardziej charakterystycznym nowym elementem Leafa są felgi aluminiowe z czarnymi akcentami

Są dostępne w rozmiarze 16- i 17-cali i wyglądają naprawdę świetnie. Nissan poprawił również emblemat na klapie i powiększył paletę kolorów o dwa nowe lakiery – Universal Blue i Magnetic Blue, które wcześniej dostępne były dla modeli Qashqai i Ariya.

Lifting nie objął wnętrza

Do dyspozycji kierowcy pozostaje ten sam 9-calowy ekran multimediów, obsługujący Android Auto i Apple CarPlay. Nową kratkę wentylacji dostrzegą tylko najwięksi fani elektryka.

Nissan Leaf nadal będzie dostępny z dwoma rodzajami akumulatorów do wyboru

Wybór baterii sprowadza się do dwóch opcji pojemności: 40 i 62 kWh. W tej pierwszej wersji Lear dysponuje silnikiem o mocy 150 KM, w drugiej jednostka elektryczna generuje 218 KM.

Elektryk zachowa również dwa rozwiązania, z których do tej pory słynął

Jednym z nich jest technologia ProPilot, która umożliwia automatyczne zatrzymanie i uruchomienie auta oraz utrzymanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Druga to funkcja e-Pedal, odpowiadająca za sposób działania pedału przyspieszenia. W Nissanie Leaf jednym pedałem można nie tylko przyspieszać, ale i hamować, czy nawet doprowadzić do całkowitego zatrzymania auta. Nic się w tej kwestii nie zmieni.

Odświeżonego Nissana Leafa będzie można zamawiać od kwietnia tego roku.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze