Twój blog motoryzacyjny

Alpina B8 Gran Coupe przeszła lifting, którego nie widać

Zaledwie tydzień po odświeżeniu przez BMW serii 8, zaktualizowaną wersję B8 Gran Coupe pokazała Alpina. Też ma podświetlany grill.

alt=””

Manufaktury z Buchloe nie trzeba nikomu przedstawiać

Alpina oferuje pojazdy na bazie BMW, które wyróżniają się komfortem, elegancją i osiągami. Łączą sport z luksusem, z naciskiem na detale i wykończenie, specjalne kolory, czy dodatkowe opcje, niedostępne standardowo w BMW.

Alpina B8 Gran Coupe to flagowa limuzyna marki, która właśnie przeszła delikatne odświeżenie

alt=” Alpina B8 Gran Coupe 2022″ Alpina B8 Gran Coupe 2022

Podobnie jak w BMW serii 8 podświetlana atrapa chłodnicy, zwana Iconic Glow, jest największą nowością. Poza tym zderzak zyskał nowe wloty powietrza, dzięki czemu auto z przodu prezentuje się bardziej agresywnie.

Nie mogło też zabraknąć 21-calowych szprychowych kół, które są jej znakiem rozpoznawczym.

alt=” Alpina B8 Gran Coupe” Alpina B8 Gran Coupe

Na koniec Alpina uzupełniła paletę kolorów nadwozia o nowe lakiery. To Portimao Blue, Sandemo Green, Skyscraper Grey, Frozem Pure Grey i Frozem Tanzanit Blue, czyli pochodne niebieskiego, zielonego i szarego. Dołączają tym samym do ekskluzywnych lakierów Alpina Blue i Alpina Green, które są zarezerwowane wyłącznie dla aut marki Alpina.

We wnętrzu Alpina b8 debiutuje większy 12,3-calowy wyświetlacz

Stary wyświetlacz w rozmiarze 10,25-cali odchodzi w niebyt.

alt=” Alpina B8 Gran Coupe” Alpina B8 Gran Coupe

Kontroler iDrive z kryształu nadaje kabinie nieco wykwintności, podobnie zresztą jak ręczne obszywana kierownica wykończona naturalną skórą.

Alpina B8 Gran Coupe zachowuje podwójnie doładowaną jednostkę V8

alt=” Alpina B8 Gran Coupe” Alpina B8 Gran Coupe

Silnik generuje aż 625 KM i 800 nm momentu obrotowego. Z takimi wartościami radzi sobie 8-stopniowa przekładnia. W efekcie ta stylowa limuzyna z napędem na 4 koła robi setkę w 3,4 s i rozwija 324 km/h. W zależności od trybu jazdy można liczyć na ciekawe doznania dźwiękowe. Gwarantem jakości jest tutaj poprawiony układ wydechowy ze stali nierdzewnej.

alt=” Alpina B8 Gran Coupe” Alpina B8 Gran Coupe

W Niemczech cena Alpiny B8 Gran Coupe po liftingu startuje od 162 100 euro (ok. 735 000 zł). Księga zamówień został już otwarta.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze