Twój blog motoryzacyjny

Renault Austral – w jego wnętrzu poczujesz się jak w kokonie

Renault Austral będzie bezpośrednim następcą Kadjara. Francuzi krok po kroku ujawniają kolejne informacje na jego temat. W najnowszej zapowiedzi SUV-a przedstawili szkic wnętrza.

Renault Austral ma dwa ekrany, jeden większy od drugiego

Podobną konfigurację w kształcie odwróconej litery L możemy spotkać w nowym Megane E-Tech. To w pełni cyfrowy zestaw wskaźników oraz tablet multimediów, które rozdzielają dwa nawiewy przypominające sloty na kartridże. Całość ma przekątną 24,3 cala (774 cm2).

Renault chwali się intuicyjnym interfejsem, umożliwiającym obsługę 90% funkcji za pomocą zaledwie 1-2 kliknięć. Wszystko dzięki wykorzystaniu ekosystemu Google, który obsługuje łączność Android Auto/Apple CarPlar, a takż mapy Google

Sam kokpit przypomina kokon

Renault Austral

Zaprojektowano go tak, by kierowca wraz z pasażerami czuli się w nim bezpiecznie. Takie poczucie ma wywoływać wysoko poprowadzona linia szyb oraz zwężające się ku górze oparcia komfortowych foteli. Dzięki wyeliminowaniu tunelu z tyłu pasażerowie zyskają więcej miejsca, a sama tylna kanapa ma być wysuwana i składana. Ciekawe, jak to w rzeczywistości będzie wyglądać.

Ma być także praktycznie

Liczne schowki zapewnią łącznie 30 l pojemności. Dwa z nich rozlokowano w konsoli centralnej. Poza tym kierowca znajdzie we wnętrzu szeroki podłokietnik i ładowarkę indukcyjną. Z poprzednich zwiastunów wiadomo również, że Renault Austral będzie dobrze wyciszony od hałasów z zewnątrz.

Czerwone podświetlenie ambientowe jest tylko przykładowe. Kolor będzie można oczywiście spersonalizować zgodnie z własnymi preferencjami.

Renault Austral prototyp

Renault Austral ma 4,51 m długości i pod względem technologii jest bliźniakiem nowego Nissana Qashqaia. W ofercie znajdziemy wyłącznie zelektryfikowane układy napędowe. Zakamuflowane prototypy jeżdżą już po Europie i lada moment można spodziewać się oficjalnego debiutu. Sprzedaż SUV-a w Europie ruszy jeszcze tej wiosny.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze